הצלם מארק סליגר: "ואז אובמה הסתובב ושאל 'תגיד, זה יגרום לאוזניים שלי להיראות גדולות?"

מבראד פיט על אופנוע ועד ג'ניפר אניסטון בעירום מלא — נדמה שאין אדם מפורסם שלא עבר תחת עדשת המצלמה של מארק סליגר. בראיון עמו הוא חוזר לתצלום האיקוני של אובמה מהגב, מבהיר למה לא מעניין אותו לצלם את טראמפ ומספר על הפגישה עם הרבי מלובביץ'

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ברק אובמה בתצלום מ-2010 של מארק סליגר לשער "רולינג סטון"
ברק אובמה בתצלום מ-2010 של מארק סליגר לשער "רולינג סטון"צילום: Mark Seliger
צח יוקד

שש דקות היו למארק סליגר לצלם את מי שנחשב בזמנו לאיש הכי חשוב בעולם. שש דקות שהקצו לו אנשי הסגל של הנשיא דאז, ברק אובמה, שחיכו לו עם הנשיא וכל הפמליה מסביב בגן הוורדים של הבית הלבן. שש דקות שמהן חילץ סליגר את אחת התמונות האיקוניות ביותר משמונה שנות כהונתו של אובמה. וזה בלי שרואים לו את הפנים.

"יש באובמה משהו מאוד נינוח, מאוד אדיב", אומר סליגר בראיון עמו. "המטרה היתה לצלם תמונת שער למגזין 'רולינג סטון' וידעתי שיש לי כמה רעיונות בראש ולא יותר משש דקות לכל הסיפור, כך שהייתי מאוד עצבני", הוא נזכר במה שהוא מתאר כתצלום הכי מלחיץ שהיה לו ביותר מ–30 שנות צילום. "כל אנשי הנשיא הסתובבו שם, העורך הראשי של 'רולינג סטון' היה שם, השקיף על העבודה שלי". סליגר התחיל לעבוד. "אחרי כמה תמונות שאלתי אותו אם יסכים לכמה תמונות מהירות בגבו אלי ולשמחתי הוא הסכים. ואז, תוך כדי שאני מצלם אותו מאחור הוא הסתובב אלי ושאל בחשש 'תגיד מארק, זה יגרום לאוזניים שלי להיראות גדולות?"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ