ראש המחלקה לתקשורת חזותית במכון הטכנולוגי חולון עזב את תפקידו

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

בעז רוסנו, ראש המחלקה לתקשורת חזותית במכון הטכנולוגי חולון, עזב את תפקידו בתום שנתיים, אף שקדנציה של ראש מחלקה נמשכת לרוב לפחות ארבע שנים. מרצים במחלקה הביעו את חוסר שביעות רצונם מתפקודו של רוסנו, כפי שהוא בא לידי ביטוי במישור המקצועי.

יהודה חופשי, מרצה בכיר וחבר סגל במחלקה, אמר ל"הארץ" כי "רוסנו לא מונה בבחירות דמוקרטיות. אנחנו לא בחרנו בו, וכשנשאלנו לדעתנו לא היה אחד שהצביע בעדו, מכיוון שענייני המחלקה היו חשובים לנו יותר ממינויים פרסונליים, התחלנו לשתף פעולה".

אולם לדבריו, "עם הזמן התגלו אצל רוסנו חוסר התאמה לתפקיד והעדר הבנה של ניהול אקדמי. לרוסנו היו תפישות שהתאימו יותר לשוק ההיי-טק ולא לאקדמיה, שבאו לידי ביטוי בקושי גדול בעבודת צוות, ברצון להשליט מרות במבנה היררכי של חברה עם מנכ"ל וסמנכ"ל, הוראות, התרעות ועונשים מגוחכים פשוט. כל זה הפך את העבודה המשותפת לבלתי אפשרית".

תערוכת הבוגרים של המחלקה שהתקיימה בקיץ האחרון לא עמדה ברמה של המחלקות במוסדות המתחרים, ובלט במיוחד היעדרם של פרויקטים באיור ובטיפוגרפיה. הדבר מוכיח לדבריהם את העובדה שרוסנו דרדר את רמת המחלקה, הוריד את רמת הלימודים, ושהכיוון המקצועי שאותו הוא הוביל לא הוכיח את עצמו.

דב פלג, מנכ"ל המכון הטכנולוגי, מסר כי "לנוכח קשיים שעלו במפגש בין ראש המחלקה לבין הסגל והמכון, הגיע ראש המחלקה להסכמה עם נשיא המכון על מועד פרישתו". רוסנו דוחה את הטענות, ולדבריו בזמן כהונתו "תוכנית הלימודים השתפרה, שיתופי הפעולה הבין-אקדמיים עם התעשייה והחשיפה במדיה גדלו לממדים שלא נראו קודם". כמו כן, רוסנו הביע צער על התנהלות חברי הסגל של המחלקה לאורך כל הקדנציה בה ניהל אותה, ואמר כי "מכיוון שלא התאפשר לי לתקן התנהלות זו ללא גיבוי מההנהלה, בחרתי שלא להמשיך לייצגם ולנהל את המחלקה קדנציה נוספת, ולהותיר את העניין לטיפול ראש המחלקה, הדיקאן והנשיא הבאים שיגיעו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ