יצירות של פיקאסו ומונדריאן נגנבו ממוזיאון באתונה

גנבים פרצו למוזיאון לפנות בוקר לאחר שהצליחו לגרום לשומרים במקום לנתק חלק ממערכת ההתרעה. טרם נמסר מה שווי היצירות שנגנבו

רויטרס ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס ואי-פי

יצירות אמנות של פאבלו פיקאסו ופיט מונדריאן נגנבו אתמול מהגלריה הלאומית באתונה שביוון. הגנבים פרצו למוזיאון לפנות בוקר לאחר שהצליחו לגרום לשומרים במקום לנתק חלק ממערכת ההתרעה. מחקירת המשטרה עולה כי במהלך הלילה הפעילו השודדים את האזעקה במקום כמה פעמים, מבלי להיכנס למוזיאון. בעקבות אזעקות השווא ניתקו השומרים את האזעקה באחת הגלריות. הנהלת המוזיאון טרם מסרה נתונים באשר לשוויין של היצירות.

בסך הכל הצליחו השודדים לגנוב שלוש יצירות, ובהן את ציורו של פיקאסו מ-1939 "ראש אשה". את הציור תרם האמן הספרדי לעם היווני ב-1949, כהוקרה על התנגדותו לכיבוש הנאצי במלחמת העולם השנייה.

היצירה השנייה שנגנבה היא עבודתו של הצייר ההולנדי מונדריאן, "טחנה". הציור הוא ציור שמן פיגורטיבי של טחנת רוח על שפת נהר, אותו צייר מונדריאן ב-1905. בנוסף נגנב גם רישום של גוליילמו קצ'ה מהמאה ה-16.

הגנבים חדרו לבניין דרך מרפסת המוזיאון, לקחו ארבע יצירות והוציאו אותן ממסגרותיהן. בזמן השוד הופעל אחד מחיישני התנועה בחלל התצוגה והשומר שהגיע למקום הספיק לראות מרחוק דמות של אדם נמלט. במנוסתם, זנחו השודדים את אחד מציוריו של מונדריאן שגנבו. "הכל קרה במשך שבע דקות", סיפר גורם במשטרה המקומית לסוכנות הידיעות רויטרס.

"ראש אשה" של פיקאסוצילום: רויטרס

טרם התברר כמה בני אדם היו מעורבים בפריצה למוזיאון, שנחשב לאחד המקומות המאובטחים ביותר בבירה היוונית. חיפושים אחר היצירות הגנובות וכן ניסיונות לאיתור חשודים בביצוע השוד, החלו ביוון ומחוצה לה.

בערב שלפני הפריצה ננעלה במוזיאון התערוכה "אוצרות בלתי ידועים" - שריכזה עבודות מתקופות אמנותיות שונות ובהן המודרניזם הבינלאומי, אמנות פיגורטיבית, אוונגארד יווני. את התערוכה אצרו שמונה אוצרים שונים. עם סגירת התערוכה נסגר המוזיאון לתקופה ארוכה, לצורך סדרת שיפוצים והרחבות שנקבעה מראש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ