אלי ערמון אזולאי
אלי ערמון אזולאי

ד"ר טל בן צבי נבחרה אתמול לתפקיד המשנה לנשיא בצלאל ארנון צוקרמן. היא תיכנס לתפקידה באוקטובר ותחליף את פרופ' יערה בר-און שמילאה את התפקיד במשך שמונה שנים ונבחרה בימים אלה להיות נשיאת מכללת אורנים.

ד"ר בן צבי, חוקרת ואוצרת, היא בעלת תואר ראשון בתולדות אמנות ויצירה באוניברסיטת חיפה ותואר שני ושלישי מהפקולטה לאמנות באוניברסיטת תל אביב. בנוסף, היא סיימה לימודי אוצרות בסמינר לאוצרות ותיאוריה בבית הספר לאמנות קמרה אובסקורה. היא מלמדת במוסדות שונים, חברה בקבוצות מחקר במכון ון ליר בירושלים וכעת מסיימת תקופה בת שנתיים וחצי כראש בית הספר לאמנויות במכללת סמינר הקיבוצים בתל אביב. היא עוסקת במחקר על אמנות עכשווית בערי הנמל המעורבות - עכו וחיפה - בהמשך למחקר בפוסט דוקטורט במכון טרומן באוני' העברית בירושלים העוסק באמנות עכשווית ביפו.

כאוצרת פעלה במשך שנים באופן עצמאי, ניהלה את גלריה קרן היינריך בל בתל אביב ואת גלריה הגר לאמנות ביפו. היא אצרה תערוכות יחיד וקבוצתיות רבות, בהן של אמנות
פלסטינית מקומית כמו "גברים בשמש" שאצרה בשיתוף חנא פרח והוצגה ב-2009 במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית ותערוכת רטרוספקטיבה לאמן הפלסטיני עבד עאבדי שהוצגה בגלריה לאמנות אום אל פאחם. על פעילותה קיבלה את פרס האוצר מטעם משרד התרבות, המדע והספורט. בנימוקי השופטים נכתב בין השאר כי "טל בן צבי מוכרת בעשור השנים האחרונות כאחת האוצרות והחוקרות המצוינות של אמנות ישראל ופלסטינית. המגמות שבהן היא עוסקת מעוגנות בשכבות חברתיות או באוכלוסיות שלא תפסו מקום מרכזי באמנות הישראלית ההגמונית".

מבנה בית הספר "בצלאל" בירושליםצילום: אייל ורשבסקי

על בחירתה לתפקיד המשנה לנשיא בצלאל אמרה אתמול כי "מעבר לצורך לומר שזהו תפקיד מאתגר ושיש בו הרבה אפשרויות, חשוב לי לומר שזוהי אינה מערכת סגורה. זה אמנם ממסד מורכב אך יש במערכת הרבה שינויים ונדמה כי המקום פתוח לכך, ויש תחושה שיש לי עם מה לעבוד. לדבריה, חשוב לה להוביל את המוסד למצוינות אקדמית ובעיקר "להבין את השינויים שהתחומים השונים הנלמדים בבצלאל עוברים, להיות עם אצבע על הדופק ולהבין את משמעות השינויים. שינויים אלה קורים כבר באופן טבעי, זה לא בצלאל של לפני מאה שנה, ואני מרגישה שאני חלק מזה, אני לא מגיעה באופן בינארי, כקיצונית".

כחלק מתפקידה תהיה ד"ר בן צבי אחראית לתוכנית האקדמית, לתוכניות הלימוד בתואר הראשון והשני על כל התחומים הנלמדים בו ועל פיתוח תוכניות לתואר שלישי.


הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ