סדנתו של דודו גבע שוחזרה במשכן לאמנות בעין חרוד

כמו כן הועבר למשכן עיזבונו של האמן והסטיריקן. הסדנה המשוחזרת כוללת את כלי עבודתו של גבע, סקיצות עבודה ואיורים, שחלקם מוצגים לראשונה

אלי ערמון אזולאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי ערמון אזולאי

ב-16 בפברואר, ביום השנה השמיני למותו של העיתונאי, הסטיריקן והאמן דודו גבע, תושק היוזמה במסגרתה שוחזרה לחלוטין הסדנה שלו. סביבת העבודה הייחודית שוחזרה בעיצובה של האמנית והמעצבת יעל רשף, שהיתה המעצבת הגרפית של גבע בשנות עבודתו בעיתון "מעריב" והיא תכלול את כלי העבודה שלו, סקיצות עבודה ואיורים, חלקם מוצגים לראשונה. גבע עבד בעיתונים נוספים בהם “העיר” ו”הארץ”. אהרון גבע, בנו, מתאר את הסדנה המשוחזרת כ"מעין הכלאה בין החדר עבודה שלו בבית, עם כל הדברים שלו, לפינה שהיתה לו כשעבד בעיתונות". הסדנה תכלול גם את שולחן העבודה, מכונת הצילום ושולחן האור, אשר יעמדו לשימוש המבקרים המוזמנים אף הם ליצור בה.

כמו כן, בחלל תוצג לראווה ולשימוש המבקרים הספרייה הפרטית של גבע ואוסף הספרים שפירסם, שאת חלקם הגדול כבר לא ניתן להשיג. וכן עמדת וידיאו לצפייה בסרטוני אנימציה שיצר בשנות השבעים והשמונים.

היוזמה הינה של בני משפחת גבע - נעמי אשתו ושני ילדיו תמי ואהרון. הם חיפשו במשך תקופה בית לעיזבון של גבע ובעין חרוד הביעו נכונות אדירה להיות בית לאוסף. מעבר לכך, היוזמה לשחזר את הסדנה הגיעה מהמנהלת והאוצרת הראשית של המשכן, גליה בר אור. פרויקט זה מצטרף לשורת פעולות שיזמו בני משפחתו, חבריו ומעריציו של גבע, בהן בובת הברווז הצהובה שהתנוססה תקופה ארוכה על גג עיריית ת"א, וכן פסל הברווז הקבוע המוצב בכיכר מסריק בת"א.

דודו גבע. היה ממובילי תרבות הקומיקס והסאטירה בישראלצילום: חיים טרגן

דודו גבע נולד ב-1950 והיה ממובילי תרבות הקומיקס והסאטירה בישראל. הוא ידוע בשל פרסום מדורים הומוריסטיים בעיתונות הישראלית, וכן חיבר ואייר עשרות ספרים, בהם גם ספרי ילדים. בנו אהרון מדגיש כי היה להם חשוב ליצור פלטפורמה חיה שאינה רק עוסקת בזיכרון והנצחה. ביום השקת הסטודיו ע"ש דודו גבע יתקיים במשכן בעין חרוד אירוע שבמהלכו ישאו דברים חברים ואנשים שליוו את גבע לאורך הקריירה שלו, בהם יאיר גרבוז, מולי שגב, ציפה קמפינסקי ועוד. כמו כן שלומי שבן וימי ויסלר יופיעו יחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ