הציור של פיקאסו “אשה יושבת ליד החלון” נמכר ב־45 מיליון דולר

הציור, מ-1932, הוא אחד מדיוקנותיה הרבים של מוזת האמן והמאהבת הצעירה שלו מארי-תרז וולטר, אותה הכיר בפאריס ב-1927 בעודה בת 17

אלי ערמון אזולאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי ערמון אזולאי

ציור של פיקאסו נמכר היום (רביעי) במכירה של אמנות אימפרסיוניסטית, מודרנית וסוריאליסטית של בית המכירות סות'ביס בלונדון בסכום של כ-45 מיליון דולר. זוהי המכירה הראשונה מתוך סדרת מכירות שיתקיימו בלונדון החודש. המכירה עצמה הסתכמה במחזור מכירה של למעלה מ-190 מיליון דולר. בהשוואה למכירה דומה מאשתקד, בה הושג סכום של כ-125 מיליון דולר, המכירה הנוכחית נחשבת הצלחה.

הציור של פיקאסו נקרא "Femme Assise Pres d'une Fenetre“ (אשה יושבת ליד חלון) מ-1932. זהו אחד מדיוקנותיה הרבים של מוזת האמן והמאהבת הצעירה שלו מארי-תרז וולטר, אותה הכיר בפאריס ב-1927 בעודה בת 17. היצירה נמכרה לקונה אנונימי בטלפון. הציור נמכר ב-1997 במכירה של כריסטיס בניו יורק במחיר של 6.8 מיליון דולר לפני עמלה. עבודותיו של פיקאסו הגיעו למחירים גבוהים בהרבה. ב-2010, למשל, נמכרה עבודה של פיקאסו מ-1964 במחיר של 106.5 מיליון דולר - מחיר שיא לעבודת אמנות עד לאותה שנה, שנשבר עם עבודה של פול סזן שנה לאחר מכן בלמעלה מ-250 מיליון דולר.

הצלחות נוספות שנרשמו בערב היו דווקא סדרת עבודות על נייר של האמן אגון שילה, אחת מהם למשל נמכרה ב-7.9 מיליון פאונד, מחיר שיא לאמן בעבור עבודה על נייר.

המכירה הפומבית של ציורו של פיקאסו "אשה יושבת ליד החלון"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ