מוזיאון חיפה יציין 40 שנה לעבודתה של ג’ודי שיקגו "הסעודה החגיגית"

באירוע שיתקיים מחר יוצג הפרויקט שיוצג לבסוף בתערוכה ב-8 במארס ובו יציגו האמניות עבודות מחווה המוקדשות לדמויות או ישויות נשיות בהשראת השולחן של ג'ודי שיקגו

אלי ערמון אזולאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי ערמון אזולאי

‪ב-2014 ימלאו 40 שנה להתחלת העבודה על יצירתה הפמיניסטית והחשובה של האמנית האמריקאית ג'ודי שיקגו "הסעודה החגיגית". מחר יתקיים במוזיאון חיפה אירוע השקה לפרויקט מחווה ליצירה, שאורגן על ידי המוזיאון וארגון נעמ"ת בהשתתפות 39 אמניות ישראליות‬. שיאו של פרויקט המחווה יהיה ביום האשה הבינלאומי בשנה הבאה. העבודה של שיקגו מוצגת כיום בתצוגת הקבע של מוזיאון ברוקלין לאמנות. זהו מיצב ענק שעליו עבדה בין השנים 1979-1974 והוא מורכב משלושה שולחנות מאורכים המסודרים בצורת משולש שעליו מסודרת מערכת כלי אוכל המשויכת ל-39 דמויות נשים מן ההיסטוריה.

באירוע שיתקיים מחר יוצג הפרויקט שיוצג לבסוף בתערוכה ב-8 במארס ובו יציגו האמניות עבודות מחווה המוקדשות לדמויות או ישויות נשיות בהשראת השולחן של ג'ודי שיקגו. בין המשתתפות: אלימה, דגנית ברסט, מיכל נאמן, ביאנקה אשל גרשוני, סיגלית לנדאו, אורלי מיברג, שרון פוליאקין, נועה צדקה, חנאן אבו חוסיין, מנאר זואבי, מרים כבסה ופטמה אבו רומי.

יו"ר נעמ”ת גליה וולוך מתארת את העבודה של שיקגו כעבודת מפתח באמנות הפמיניסטית ומספרת שמיד כשנבחרה לתפקיד החליטה שנעמ”ת יערכו מחווה לאמנית "לשמחתנו כשפנינו לרותי דירקטור, האוצרת הראשית של מוזיאון חיפה לאמנות, היא אהבה מאוד את הרעיון וכך נולד הפרויקט המשותף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ