עבודה של עילית אזולאי נרכשה לאוסף האמנות של פומפידו

העבודה, "Room 8" מ–2011, גדולת ממדים ומורכבת לרוב מארבעה חלקים. היא נמכרה למרכז פומפידו במהדורה מיוחדת ובגרסתה המלאה

אלי ערמון אזולאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי ערמון אזולאי

עבודה של האמנית הישראלית עילית אזולאי נרכשה לאוסף המרכז לאמנות עכשווית של מרכז פומפידו בפאריס. העבודה, "Room 8" מ–2011, גדולת ממדים (1.5 על 10 מטר) מורכבת לרוב מארבעה חלקים. היא נמכרה למרכז פומפידו במהדורה מיוחדת ובגרסתה המלאה, בה כל החלקים מחוברים יחד ברצועה אחת ארוכה. העבודה נמכרה באמצעות גלריה אנדריאה מייזלין בניו יורק.

בתצלום המעובד, המזוהה עם הטכניקה הייחודית שפיתחה האמנית, היא מציגה מראה פנורמי של קיר לבן, עליו משובצים כמעין אינוונטר פריטים ודימויים רבים, שכל אחד מהם צולם בנפרד עשרות פעמים.

עילית אזולאי, "Room 8", 2011צילום: עילית אזולאי

האוצר הראשי לשעבר לצילום במרכז פומפידו, קונטן באז'אק (Quentin Bajac), שהיום מכהן כאוצר ראשי לצילום במומה, נחשף לעבודתה של אזולאי במסגרת ביקור בישראל, אליו הוזמן על ידי מכון שפילמן לצילום. האוצר העלה את העבודה לוועדת רכישות ולאחר חצי שנה הרכישה אושרה.

אזולאי (40) בוגרת התואר הראשון (1998) והשני (2010) בבצלאל, הציגה תערוכות יחיד וקבוצתיות בישראל ובעולם, בהן במוזיאון ת"א לאמנות, בגלריה מנשר לאמנות, מוזיאון ר"ג, גלריה אנדריאה מייזלין בניו יורק ובסוף החודש תיפתח לה תערוכת יחיד בגלריה ברוורמן בת"א. כמו כן היא זכתה בפרסים רבים, בהם פרס שרת התרבות והספורט ופרס קונסטנטינר לצילום מטעם מוזיאון ת"א (2011), פרס ג'ראלד לוי לצלם צעיר מטעם מוזיאון ישראל ועוד. עבודותיה מצויות באוסף שפילמן, אוסף רבקה סאקר, אוסף יגאל אהובי, אוסף דורון סבג ואוספי מוזיאון ישראל, תל אביב, הרצליה ועוד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ