ערן ארליך נבחר לראש המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל

ארליך, בן 42, הוא אמן העוסק במיצב, פיסול, רישום וציור, והציג תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
יובל סער

ערן ארליך נבחר לראש המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל. ארליך, בן 42, אמן העוסק במיצב, פיסול, רישום וציור, הציג תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל ונוסף על פעילותו כאמן ומרצה לאמנות עובד ככותב וכאוצר עצמאי. הוא למד מחול מודרני וקלאסי בבת דור והיה רקדן בבת שבע II ובלהקת המחול השוויצית Ballet Contemporain Suisse. הוא בוגר לימודי התואר הראשון באמנות ב-Academie Maximlian de Meron שבשווייץ, למד לתואר שני בתוכנית ללימודי פרשנות באוניברסיטת בר אילן וכעת הוא דוקטורנט בתוכנית זו.

ארליך ריכז את מסלול אמנים יוצרים במכללת עלמא ולימד באסכולה לעיצוב ובשנקר. זה 14 שנה הוא מלמד פיסול, הצבה ואוצרות במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל, היה ראש מסלול זכוכית במחלקה ואצר את תערוכות הבוגרים שלה בשמונה השנים האחרונות.

ערן ארליך. כותב ואוצר עצמאי צילום: תמי גל

בתגובה למינויו אמר ארליך: "המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בולטת בנוף המחלקות לעיצוב ואמנות בארץ בכך שהיא מושתתת על הכרה חומרית מעמיקה ופועלת במגוון דיסציפלינות כדי להעמיק ולהרחיב ידע זה. עמדה זו הופכת אותה לגוף ידע ייחודי ונדיר בעולם המתכנס יותר ויותר אל התמודדות דיגיטלית עם סוגיות עיצוביות. האתגר העומד לפני המחלקה בשנים הקרובות הוא לפתח את האפיקים הרלוונטיים בתרבות העכשווית לשימור הידע החומרי־קרפטי ולהטמעתו כשורש חיוני בעשייה העיצובית הכוללת".

ארליך יחליף את פרופ' מולי בן־ששון, שכיהן בתפקיד שמונה שנים ומסיים שתי קדנציות בסוף שנת הלימודים הנוכחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ