אוצרת חדשה לגלריה קו 16 בתל אביב

רוית הררי תחליף את סאלי הפטל נוה, ששימשה אוצרת הגלריה הקהילתית לאמנות עכשווית בשלוש השנים האחרונות

אלי ערמון-אזולאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי ערמון-אזולאי

חילופי תפקידים בתפקיד אוצרת גלריה קו 16, גלריה קהילתית לאמנות עכשווית בשכונת נוה אליעזר בתל אביב: רוית הררי תחליף את סאלי הפטל נוה, שכיהנה בתפקיד במשך שלוש וחצי שנים. הפטל נוה שילבה בקדנציה שלה בין הצגת תערוכות יחיד לאמנים צעירים לבין עבודה משמעותית עם הקהילה, בין היתר באמצעות פרויקט שיזמה, "פעולה אחת בחודש". "הפעילות האוצרותית שלה מסמנת את ההתנהלות המורכבת הנדרשת במקום כמו גלריה קו 16, הממוקמת בתוך מרכז קהילתי בשכונה במזרח העיר: מחויבות לעניין אמנותי ויצירת דיאלוג עם הסביבה שבה נמצאת הגלריה", ציינו חברי הוועדה לבחירת האוצרת החדשה.

הוועדה, שבחנה מועמדויות של 14 אנשים, כללה את אוצרת מוזיאון חיפה רותי דירקטור, האוצרת העצמאית עדנה מושנזון ועמי שטייניץ מהסדנא לאמנות ברמת אליהו. הוועדה בחרה בהררי, שניהלה ואצרה את גלריה דן לאמנות עכשווית בתל אביב, אצרה מגוון תערוכות אמנות במרחב הציבורי וכיום אוצרת את דנה, גלריה לאמנות בקיבוץ יד מרדכי. חברי הוועדה מסרו כי הם "התרשמו מהאופן שבו הציגה הררי את סדר היום האוצרותי שלה ומהיכולת המוכחת שלה לאצור תערוכות איכותיות בתנאים שונים ומגוונים".

הררי היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובתקשורת וכן תואר שני בפסיכולוגיה חברתית ובתקשורת מהאוניברסיטיה העברית בירושלים. בנוסף, היא בוגרת לימודי אוצרות בתוכנית הבינלאומית ללימודי אוצרות של סמינר הקיבוצים ובית הספר לאמנות קלישר. בתגובה למינויה היא מסרה: "כאוצרת בעלת רקע בפסיכולוגיה חברתית אני מודעת לחווית הביקור והצפייה בתערוכה, כל תערוכה, וסבורה שהדרך לעורר מחשבה עוברת דרך חוויתו החושית והרגשית של המבקר. אני מאמינה כי תערוכות טובות מייצרות בראש וראשונה חוויה אסתטית, חושית ורגשית, ושואפת לאצור תערוכות מדויקות מבחינה תמטית המייצרות חוויה כזו שתיוותר עם הצופה גם לאחר הביקור".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ