האוניברסיטה העברית תעניק היום תואר ד"ר לשם כבוד למשה גרשוני

נשיא האוניברסיטה, פרופ' מנחם בן ששון, הגדיר את הצייר והאמן "מעמודי התווך של האמנות הישראלית, אמן נועז ומקורי שתרם תרומה של ממש לצלמה המוסרי והאסתטי של התרבות בישראל". גרשוני יקבל את הפרס בביתו

אלי ערמון-אזולאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי ערמון-אזולאי

במסגרת המושב ה-76 של חבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית בירושלים, שיתקיים היום, יקבל הצייר והאמן משה גרשוני תואר ד"ר לשם כבוד. גרשוני מצטרף לחניתה רודני, מייסדת עמותת אנוש לבריאות הנפש, לחתן פרס נובל סידני אלטמן, לכלכלן ד"ר ארנסטו סדיליו ולזמרת ברברה סטרייסנד, שיזכו אף הם בתואר דומה.

בשל מצבו הבריאותי, גרשוני בן ה-78 יקבל את התואר בביתו. נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' מנחם בן ששון, אמר על האמן שהוא "מעמודי התווך של האמנות הישראלית, הוא אמן מוערך, נועז ומקורי שתרם תרומה של ממש לצלמה המוסרי והאסתטי של התרבות בישראל. עבודתו היא ביטוי לרגישות יוצאת דופן למכאובי החברה ולהבנה אינטלקטואלית מעמיקה בדרכו של האמן במהלכי החיים".

גרשוני נולד בתל אביב ב-1936, למד פיסול במכון אבני, לימד באקדמיה לאמנות בבצלאל ובמדרשה למורים לאמנות. הוא ייצג את ישראל בביאנלה הבינלאומית בוונציה (1980) והציג תערוכות יחיד מקיפות במוזיאונים הגדולים בישראל. תערוכה רטרוספקטיבית של יצירותיו באוצרותה של שרה בריטברג סמל הוצגה במוזיאון תל אביב ב-2010.

הוא זכה בפרסים רבים, ובהם פרס "סנדברג" לאמן ישראלי מטעם מוזיאון ישראל (1982), פרס "קולב" מטעם מוזיאון תל אביב (1989), פרס "יקיר הקהילה" מטעם אגודת הלהט"ב, על תרומתו לתרבות (2003), ו"יקיר בצלאל" (2006). ב-2003 זכה בפרס ישראל לציור אך בשל סירובו ללחוץ את ידו של ראש הממשלה אריאל שרון ושל שרת החינוך לימור לבנת ולהגיע לטקס, נשללה ממנו קבלת הפרס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ