אלי ערמון אזולאי

שלוש מכירות פומביות גדולות יתקיימו בקרוב בבתי המכירות מונטיפיורי, תירוש ומצארט. במכירה הקרובה של מונטיפיורי, שתתקיים ב-25 בחודש במלון דן בתל אביב, יוצעו 225 פריטים בערך כולל של כמיליון דולר. המכירה תכלול חתך רחב של אמנות ישראלית (בין היתר, יוצעו עבודות של רות שלוס, לאה ניקל, יוחנן סימון, מרדכי ארדון, יעקב דורצ'ין, יחיאל שמי, סיגלית לנדאו, יצחק דנציגר, מיכל נאמן ודויד ריב) לצד אמנים בינלאומיים.

לאחר מכן תתקיים מכירה של בית תירוש, ששני חלקיה יהיו ב-29 בחודש וב-6 ביולי. יוצעו בה למכירה 650 ציורים, בהם ציורים של אמנים ישראלים מאוסף סימון וז'אן תירוש, ציורים מאוסף לאה גוטליב (מייסדת גוטקס), ציורים מאוסף גבי ועמי בראון ומבחר ציורים שההכנסות ממכירתם יועברו לעמותת "אחת מתשע". בין העבודות הבולטות במכירה: דיוקן נערה של ראובן רובין מ-1920 בקירוב - ציור שמן על בד, ששוויו מוערך ב-100-150 אלף דולר; וציור שמן על בד של פנחס ליטבינובסקי מ-1925 שבו מתואר בית כנסת בפתח תקוה. שוויו מוערך ב-20-30 אלף דולר. בית תירוש מסר כי אינו מפרסם הערכה של השווי הכולל של היצירות במכירה.

ראובן רובין, "נערה", 1920 בקירוב. יוצע במכירה של תירוש, מוערך ב-150 אלף דולר

גם המכירה של בית מצארט תתקיים בשני חלקים - הראשון ב-23 בחודש במתחם התחנה בתל אביב והשני ב-2 ביולי במלון המלך דוד בירושלים. החלק הראשון יתמקד באמנות ישראלית בלבד ויכלול 254 יצירות, ואילו החלק השני, שיוצעו בו גם יצירות בינלאומיות, יכלול 160 יצירות. השווי הכולל מוערך ב-16 מיליון דולר.

בין העבודות הבולטות במכירה של מצארט: “Portrait de Annie Bjarne“, ציור שמן על בד של אמדאו מודיליאני מ-1919, ששוויו מוערך בשמונה מיליון דולר. היצירה נמסרה למכירה בידי בני הזוג טלי ומשולם ריקליס במטרה שחלק מההכנסות ממכירתה ייתרמו לאגף תרבות בבתי הלוחם, לצורך המשך פעילות נכי צה"ל בסדנאות אמנות. גם גלריה מצארט הכריזה כי תתרום חלק מהעמלות של המכירה הקרובה לטובת קרן דיגניטי. עוד יוצעו למכירה יצירות של האמנים ראול דופי, מארק שאגאל וקרל אפל. בתחום האמנות הישראלית יוצעו למכירה יצירות מהאוסף של תהילה ויגאל סלונים, המאגד מבחר של אמנות מופשטת משנות ה-50.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ