אייל עופר תרם 10 מיליון ליש”ט למוזיאון טייט מודרן

כהוקרה על התרומה ייקראו שלושה אולמות במוזיאון על שם עופר. התרומה היא חלק מגיוס התקציב של המוזיאון לצורך פרוייקט הרחבתו

אלי ערמון אזולאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי ערמון אזולאי

איל הספנות אייל עופר תרם לאחרונה 10 מיליון ליש”ט לפרוייקט הרחבת המוזיאון טייט מודרן בלונדון, שעתיד לעלות 215 מיליון ליש”ט. כהוקרה על תרומתו הטייט מודרן יכנו את שלוש הגלריות המזרחיות שבקומה השלישית על שמו של עופר. עד כה גויס כ–85% מהסכום המיועד, ובמסגרת ההרחבה שטחי המוזיאון יוגדלו ב–60%. עבודות ההרחבה צפויות להסתיים ב–2015 או 2016. סר ניקולאס סרוטה, מנכ"ל הטייט מודרן, מסר כי "אני נרגש שקרן משפחת אייל עופר בחרה להרים תרומה כה משמעותית לכבוד עתידו של הטייט מודרן. מרגש לראות כזו פילנתרופיה יוצאת דופן העוברת מדור אחד לשני. זוהי אינה תרומה ראשונה מאת משפחת עופר למוסדות תרבות בממלכה הבריטית, שכן האב סמי עופר שנפטר ב–2011 תרם בעבר למוזיאונים שונים”.

עופר מסר בתגובה: "טייט מודרן הוא אחד ממוסדות האמנות הציבוריים הנהדרים בעולם ולכן זוהי פריבילגיה עבורי לתמוך בפרוייקט הפיתוח המרחיב את שטחי התצוגה בגלריות ומאפשר למוסד האיקוני להעשיר את החוויה והנגישות לאמנות עכשווית לקהל רחב יותר של מבקרים מהממלכה המאוחדת ומחוצה לה". עופר, בן 63, מרכז את הפעילות הבינלאומית של המשפחה. הוא קיבל ירושה גדולה עם אחיו עידן לאחר מות אביהם, וחולש על פעילות הנדל"ן והספנות של המשפחה. לפי פרסום של פורבס אשתקד הונו מוערך ב–6 מיליארד דולר והוא נמנה עם 200 האנשים העשירים בעולם (מקום 198 אשתקד).

מוזיאון טייט מודרן בלונדון. שיא של 5.3 מיליון מבקרים בשנה שעברהצילום: VIA BLOOMBERG

מוזיאון טייט מודרן נחשב לאחד מחללי התצוגה בעלי מספר המבקרים הגדול ביותר בממלכה הבריטית, עם שיא של 5.3 מיליון מבקרים בשנה שעברה. הגיוס לפרוייקט ההרחבה כלל עד כה סכום של 50 מיליון ליש”ט מהממשלה, 7 מיליון מהרשות הכללית של לונדון והשאר ממקורות פרטיים כמו קרן וולפסון ואחרים.

אייל עופרצילום: עודד הירש

בעבר הציע אביו של אייל עופר, סמי עופר, לתרום 20 מיליון דולר למוזיאון תל אביב לצורך הקמת בניין חדש, אם שם המוזיאון ישונה על שמו. הצעד גרר ביקורת ציבורית גדולה שבעטיה החליט עופר לבטל את התרומה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ