תוכנית חדשה ללימודי אמנות ישראלית במכללת ת"א־יפו

התוכנית, הנקראת "בית לאמנות ישראלית", היא הראשונה מסוגה בישראל והיא פרי יוזמתה של רודי בינט, שכיהנה במשך כ-30 שנה כמנהלת גלריה בינט בתל אביב

אלי ערמון אזולאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המכללה האקדמית תל אביב־יפו תציע משנת הלימודים הקרובה תוכנית חדשה ללימודי תעודה המוקדשת לאמנות ישראלית בלבד. התוכנית, הנקראת "בית לאמנות ישראלית", היא הראשונה מסוגה בישראל והיא פרי יוזמתה של רודי בינט. בינט כיהנה במשך כ-30 שנה כמנהלת גלריה בינט בתל אביב, הנמצאת בבעלות משפחתית. עם פרישתה מניהול הגלריה לפני כשלוש שנים החליטה להמשיך לעסוק בתחום ומתוך היכרות עמוקה עם האמנות הישראלית, החליטה למלא את החוסר שחשה במשך שנים בתחום הלימוד העיוני של האמנות. בינט עצמה היא בעלת תואר שני בתולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית ולדבריה, היא חשה בדלות רבה בקורסים על אמנות ישראלית במוסדות האקדמיים השונים.

את גיבוש החזון לתוכנית החדשה עשתה בינט עם ההיסטוריון והאוצר ד"ר גדעון עפרת. היא פנתה למכללה והצעתה התקבלה בחום. הלימודים בתוכנית יימשכו שנה שלמה ויכללו 12 קורסים שונים. הם יתקיימו פעמיים בשבוע בימים חמישי ושישי. בין המרצים בתוכנית: עפרת, יונה פישר, ד"ר איה לוריא, אלן גינתון, שרה בריטברג סמל, ד"ר סמדר שפי, ד"ר חוסני אלח'טיב שחאדה ופרופ' צבי אפרת. בינט מצהירה כי יש לה עוד תוכניות שאפתניות בנוגע לתוכנית וכבר משנתה השנייה תרצה להוסיף לתוכנית אפשרות לעסוק במחקר. היא מנסה למצוא מימון לשאיפה זו, וכן לתוכנית נוספת לייסד כתב עת לאמנות ישראלית, שלדבריה "כה נחוץ וחסר".

גדעון עפרת. שותף לגיבוש החזוןצילום: תומר אפלבאום

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ