ייתכן כי נמצאו שרידיהם של 7 ציורים גנובים בהם של פיקאסו, מאטיס ומונה בתנור ביתי בכפר ברומניה

אמו של אחד החשודים בגניבה סיפרה כי שרפה את הציורים לאחר שהמשטרה החלה לחפש אחריהם בכפר

אלי ערמון אזולאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי ערמון אזולאי

ייתכן כי נמצאו שרידיהם של שבעה ציורים גנובים בהם של פיקאסו, מאטיס ומונה, בערימת אפר בתנור ביתי ברומניה. בימים אלה מומחים מהמוזיאון הלאומי להיסטוריה ברומניה מנתחים את שאריות האפר שנמצאו ובודקים האם הם קשורים לפרשיית שוד יצירות אמנות שבוצע בהולנד בשנה שעברה. הבדיקות עשויות להימשך חודשים.

האפר נמצא בתנור ביתי ברומניה, אצל אמו של אחד משלושת החשודים בגניבה. אם החשוד סיפרה לחוקרים כי היא חששה לעתיד בנה לאחר מעצרו בינואר ולכן קברה את היצירות בבית נטוש ולאחר מכן בבית קברות לא רחוק. מאוחר יותר, בפברואר, היא הוציאה אותם ושרפה אותם לאחר שהמשטרה החלה לערוך חיפושים בכפר אחר היצירות.

השוד בוצע באוקטובר בשנה שעברה בגלריה Kunsthal ברוטרדם שבהולנד, ובמהלכו נשדדו שבע יצירות, בהן הציורHarlequin Head של פיקאסו (1971), Waterloo Bridge של מונה (1901), Reading Girl in White and Yellow של מאטיס (1919) וכן ציורים של לוסיאן פרויד. השוד נחשב לאחד מגניבות האמנות הגדולות בהולנד בעשור האחרון. הפורצים חדרו לגלריה דרך חלון אחורי והספיקו לברוח עם היצירות תוך דקות ספורות, בטרם המשטרה הספיקה להגיע. היצירות הגנובות הוערכו בעשרות מיליוני דולר אם הן היו מוצעות במכירה פומבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ