מיכה לוין פורש מראשות המחלקה לאמנות בשנקר

משנקר נמסר כי את מקומו ימלא פרופ' לארי אברמסון

קשת רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קשת רוזנבלום

פרופ' מיכה לוין יפסיק לכהן כראש המחלקה לאמנות רב תחומית בשנקר, אותה ייסד וניהל בחמש השנים האחרונות. במכתב שהפיץ לסטודנטים של המחלקה הודיע כי יצא לשנת שבתון ויסיים את תפקידו ב-15 באוגוסט. משנקר נמסר כי את מקומו ימלא פרופ' לארי אברמסון. שנקר ולוין לא התייחסו לנסיבות ההחלטה, אך מגורמים המעורים בנעשה נודע כי הדבר נוגע ככל הנראה לאי הסכמות על אופיה של תוכנית הלימודים בין מרצים שונים, ובכללם אברמסון. אברמסון מסר רק כי התבקש למלא את מקומו של לוין "וקיבלתי עלי את המשימה".

פרופ’ מיכה (מיכאל) לוין הוא היסטוריון אמנות ואדריכלות מודרנית ובת זמננו. הוא שימש כמרצה באוניברסיטה העברית, בטכניון ובבצלאל. בעבר כיהן כאוצר הראשי והמנהל של מוזיאון ת”א וכן אצר תערוכות שונות בארץ ובעולם ופירסם למעלה מתריסר ספרים. ב-1984 אצר במוזיאון ת”א תערוכה שעסקה במבני הסגנון הבינלאומי וטבע את השם “עיר לבנה”, שהיה לכותרת התערוכה והקטלוג הנלווה.

מיכה לוין. ייסד וניהל את המחלקה בחמש השנים האחרונותצילום: דניאל צ'צ'יק

לוין, שהרצה בשנקר 6 שנים טרם פתיחת המחלקה (ובסך הכל, 11) אמר ל"הארץ", כי את שנת השבתון הוא מתכוון להקדיש להתעמקות במחקר, וכי אחריה הוא צפוי לשוב לשנקר לתפקיד בכיר בתחום המחקר במסגרת הפקולטה לעיצוב. המחלקה לאמנות רב תחומית הוקמה בשנת 2008, והלימודים בה מתקיימים בבניין ששימש את מפעל "עלית" ברמת גן. תוכנית הלימודים נתמכת על ידי המועצה להשכלה גבוהה ומעניקה תואר ראשון באמנות (BFA).

קשת רוזנבלום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ