מקום קבורתו של הצייר הרוסי קזימיר מלביץ’ התגלה תחת אתר בנייה

מלביץ’, אבי תנועת הסופרמטיזם ששאפה להגיע אל המיסטי באמצעות צורות גיאומטריות מופשטות, מת ב-1935 וקברו התגלה בפרבר של מוסקבה

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

התגלה מקום קבורתו של האמן הרוסי החשוב קזימיר מלביץ' - כך דווח באתר הבי־בי־סי. כרגע מתוכננת הצבת לוחית הנצחה חדשה במקום, ואף קריאה לבית ספר על שמו של האמן. מקום הקבורה, שאותר בפרבר המוסקבאי ניימצ'ינובקה, נמצא תחת אתר בנייה של אזור מגורים חדש. משרד התרבות במוסקבה ציין, שלאתר הדיור לא היה מעמד של אזור תרבות מוגן משום שהמשרד לא ידע בדיוק היכן הוטמן מכל האפר של מלביץ' כשיצא פרויקט הדיור לדרך. העבודה באתר הבנייה, הקרוי "רומאשקובו-2”, החלה ב-2011 ורק שנה מאוחר יותר חשפה קבוצה מקומית הנקראת "ניימצ'ינובקה ומלביץ'” את המיקום המדויק של האפר. באותו זמן כבר נבנה במקום בלוק דירות.

קזימיר מלביץ', אבי תנועת הסופרמטיזם ששאפה להגיע למיסטי והטרנסצנדנטי באמצעות צורות מופשטות גיאומטריות טהורות, נולד ב-1878 באוקראינה ונפטר בברית המועצות בשנת 1935. לפני מותו ביקש להיקבר תחת עץ אלון גדול בסביבות ניימצ'ינובקה, שם הוטמן מכל האפר שלו. בזמן מלחמת העולם השנייה, לוחית הנצחה שסימנה את מקום הקבורה נעלמה, ואתה גם עץ האלון שעמד בשדה שנחרש שוב ושוב.

קזימיר מלביץ' מוכר בציבור בזכות ציור הריבוע השחור שהוצג לראשונה ב-1915, והוכרז ב-2012 כמונומנט תרבות לאומי על ידי משרד התרבות הרוסי. ב-2008 נמכר ציור אחר שלו, "קומפוזיציה סופרמטיסטית”, ב-60 מיליון דולר במכירה פומבית בסות'ביס ניו יורק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ