בוטיצ'לי לראשונה בארץ: “הבשורה” תוצג במוזיאון ישראל

הציור של האמן האיטלקי בן הרנסנס, שהושאל מגלריה אופיצי, יוצב בקרוב בגלריה מיוחדת במוזיאון. הבאתו היא פרי שיתוף פעולה עם קרן איטליה-ישראל לרגל שנת ה-65 למדינה

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

יצירת המופת "הבשורה" של סנדרו בוטיצ'לי צפויה להגיע בקרוב לתצוגה במוזיאון ישראל בירושלים. הפתיחה הרשמית היתה אמורה להיות ב-17 בספטמבר, אולם היא נדחתה בעקבות המתיחות הגבוהה באזורנו. עקב המצב בסוריה, החליטה ממשלת איטליה להשהות את שיגור "הבשורה" לירושלים. משרד התרבות האיטלקי החליט בשבוע שעבר לעצור את משלוח היצירה לישראל ובה בעת הדגיש את חשיבותו של שיתוף הפעולה בין ישראל לאיטליה.

מוזיאון ישראל בירושלים מדווח שהתאריך החדש יפורסם בקרוב. אז יוכל הקהל הישראלי ליהנות מציור הקיר רחב־הממדים שיעמוד בגלריה שהוקדשה במיוחד לו. האירוע הוא פרי שיתוף פעולה בין המוזיאון לקרן איטליה-ישראל לתרבות ולאמנויות ולרגל שנת ה-65 למדינה.

"הבשורה", שיושאל זמנית מגלריה אופיצי בפירנצה, מתאר את המלאך גבריאל מבשר לבתולה מריה על בן האלוהים שהיא נושאת ברחמה. בידו של המלאך שושן צחור המסמל את בתוליה של מריה, ומגופו יוצאות קרני זהב אלוהיות המלוות אותו ונשלחות ממנו אליה. בוטיצ'לי, אמן הרנסנס המוקדם, צייר את רגע הבשורה מספר פעמים בגירסאות שונות. "הבשורה" שתגיע ארצה צוירה בשנת 1481 והיא נושאת את שמו של בית החולים סן מרטינו א לה סקאלה בפירנצה, שם היא צוירה.

הציור, שניזוק במהלך השנים, הועבר רק בשנת 1920 אל גלריה אופיצי, שם גם עבר תהליך שיקום. עבודותיו הידועות יותר של בוטיצ'לי - שמת מחוסר־כל בשנת 1510 בפירנצה - הן "אביב" ו"הולדת ונוס" שצויר עבור בית מדיצ'י. זו הפעם הראשונה שבה מוצגת יצירה של בוטיצ'לי בישראל, ומהמוזיאון מספרים שהם מצפים בהתרגשות גדולה להגעת היצירה החשובה.

“הזכות שהוענקה למוזיאון להציג את יצירת המופת של אמן הרנסנס האיטלקי בוטיצ'לי, בהשאלה מעמיתינו בגלריה אופיצי בפירנצה, היא לנו כבוד גדול”, אומר ג'יימס סניידר, מנכ"ל מוזיאון ישראל בירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ