איתן בוגנים

לא לגמרי ברור אם פתרון המשבר הסורי בדרכי דיפלומטיה הוא שאחראי לכך, אבל “הבשורה" של בוטיצ'לי תגיע לירושלים כמתוכנן. כפי שנקבע מראש, טקס הפתיחה החגיגי ייערך ביום שלישי בערב (17.9) בהשתתפות כל המעורבים בהשאלת יצירת המופת, ביניהם גם שגריר איטליה בישראל, פרנצ'סקו טאלו.

הפרשייה סביב ציור הקיר הענק של בוטיצ'לי החלה בתחילת החודש, עם השמועה שעל רקע המתיחות הגואה בסוריה וההצהרה האמריקאית על תקיפה, החליט משרד התרבות האיטלקי לעכב את המשלוח עד שוך הרוחות במזרח התיכון. דוברים רשמים ממשרד התרבות האיטלקי יצאו בהצהרות לקוניות על חששותיהם מפגיעה בפרסקו העדין והדגישו את רצונם לשמור על היחסים הטובים בין הארצות.

אולם סימונטה דלה־סטה, מנכ"לית קרן איטליה־ישראל לתרבות ולאומנויות, טוענת כי הפרסומים שהופיעו על הקשר בין המצב הגיאו־פוליטי באזורנו לעיכוב - אינם נכונים כלל. סימונטה, מנכ"לית הקרן שיזמה ומימנה את הבאת "הבשורה", מסבירה שהעיכוב בהגעת העבודה קשור אך ורק לשיקולים מקצועים.

"הבשורה". מצטערים על העיכובצילום: באדיבות אוסף מוזי

“הרשויות באיטליה ביקשו לעשות בדיקות נוספות ל’בשורה’ מכיוון שזו יצירת מופת כל כך גדולה וחשובה”, היא מבהירה. "הם לא היו משוכנעים, בעקבות בדיקה שעשו לעבודה לאחר שהגיעה בחזרה מהתצוגה בסין, לכן העבירו אותה למקום בפירנצה שבו נמצאים כל המומחים. ידענו כל הזמן שמדובר רק בבדיקה טכנית, ואת האישור קיבלו באופיצי רק לאחרונה. אלו הם השיקולים - והם לא קשורים למצב הפוליטי”. סימונטה גם הביעה צער על החשש מפני עיכוב וציינה ש"הבשורה" כבר נמצאת בדרכה לישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ