האמן ניר עברון ישתתף בביאנלה לצילום של בייג’ין

עברון יתארח בבירת סין עם עבודת הווידיאו "קשת מזרחית", המתארת את מלון "שבע הקשתות" בהר הזיתים, בו התארחה ועידת היסוד של אש"ף

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

האמן ניר עברון יציג החודש בתערוכת הניו־מדיה הבינלאומית "נקודות במפה", שתתקיים במסגרת הביאנלה הראשונה לצילום בבייג’ין. מי שאחראי להזמנתו הוא אחד מחמשת אוצרי הביאנלה, האוצר ההולנדי באס ורואג, המתמקד בצילום עיתונאי ודוקומנטרי.

עברון, יליד 1974, יציג בביאנלה את עבודת הווידיאו "קשת מזרחית" מ-2009, המתארת את מלון "שבע הקשתות" בהר הזיתים שבירושלים. המלון, שנבנה ב-1962 על ידי משפחת המלוכה הירדנית, אירח ב-1964 את ועידת היסוד של אש"ף ונמצא כיום באחריות האפוטרופוס הכללי הממונה על נכסי נפקדים במשרד המשפטים בירושלים.

"במשך שלושה ימים צילמתי את החללים השונים של המלון ואת האופן שבו עובדי המלון פועלים בתוכו", מספר עברון על עבודתו הסמי־תיעודית, הנמשכת 18 דקות. "למרות שהמלון פתוח, הוא בעצם סגור רוב ימות השנה לאורחים, אך מצליח בכל זאת לקיים שגרה מינימלית".

הביאנלה הראשונה לצילום בבייג’ין תיפתח ב-24 לאוקטובר, במוזיאון של האקדמיה המרכזית לאמנות בסין (CAFA). הביאנלה רחבת ההיקף היא יוזמה של משרד התרבות הסיני ועיריית בייג’ינג. נושא הביאנלה יהיה ”הילה ופוסט־הילה”, מלת המפתח בטקסט הפרשני־אסתטי של ההוגה וולטר בנימין אודות השעתוק המכני, מושג המציין את ההפרדה בין אמנות קלאסית למודרנית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ