שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
איתן בוגנים
איתן בוגנים

טריפטיך של הצייר פרנסיס בייקון נמכר ב-142 מיליון דולר, ובכך נהפך ליצירת האמנות היקרה ביותר שנמכרה בבית מכירות. הטריפטיך, "שלושה רישומים של לוסיאן פרויד", שנוצר ב-1969, נחשב לאחת מיצירות המופת של בייקון. הוא צייר את הטריפטיך באקדמיה המלכותית לאמנות בלונדון, לאחר שהסטודיו שלו עלה באש. בית המכירות כריסטיס בניו יורק, שבו התבצעה המכירה, מדווח שגורלו של הציור הוכרע לאחר שש דקות של משא ומתן תקיף.

המחיר שהושג עקף את מחיר השיא הקודם למכירת יצירה בבית מכירות - 120 מיליון דולר, ששולמו בשנה שעברה בעבור "הצעקה" של אדוורד מונק. זו היתה הפעם הראשונה שהטריפטיך של בייקון מוצע למכירה ומחירו הראשוני היה 80 מיליון דולר, כפי שדווח בבי־בי־סי. בית המכירות לא מסר את שם הקונה.

פרנסיס בייקון, "שלושה מחקרים על לוסיאן פרויד", 1969צילום: AP

הטריפטיך של בייקון הצטרף לרשימה היוקרתית של יצירות אמנות שערכן גבוה מ-100 מיליון דולר, הכוללת עבודות של פיקאסו, ג'קומטי, ג'קסון פולוק, דה קונינג, קלימט, ואן גוך, רנואר וג'ספר ג'ונס. היצירה שנמכרה בסכום הגבוה ביותר אי פעם - אך לא במסגרת בית מכירות - היא "משחקי הקלפים" של סזאן מ-1895-1894, שנקנתה ב-2011 מידיו של אספן פרטי על ידי המשפחה המלכותית בקטאר בסכום שמוערך בין 250 ל-300 מיליון דולר.

צפו במכירה הפומבית:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ