ציור של וורהול נמכר ב-104.5 מיליון ד' - שיא לעבודה של האמן במכירה פומבית - אמנות - הארץ

ציור של וורהול נמכר ב-104.5 מיליון ד' - שיא לעבודה של האמן במכירה פומבית

הציור, "תאונת מכונית כסופה (אסון כפול)", הוא אחד מארבעה דיפטיכים שיצר וורהול ב-1963

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
איתן בוגנים

ציור של אנדי וורהול נמכר ב-104.5 מיליון דולר, סכום שיא לעבודה של אמן הפופ האמריקאי במכירה פומבית. זה קרה ביום רביעי, יום אחרי שהטריפטיך של פרנסיס בייקון משנת 1969, נמכר ב-142 מיליון דולר, ובכך נהפך ליצירת האמנות היקרה ביותר שנמכרה בבית מכירות.

הציור שנמכר, "תאונת מכונית כסופה (אסון כפול)” Silver Car Crash (Double Disaster, הוא אחד מארבעה דיפטיכים (ציור המורכב משני בדים) שיצר וורהול ב-1963, בגיל 35. שלושת הציורים האחרים נמצאים בבעלות מוזיאלית, בעוד שהציור שנמכר היה בידיים פרטיות והתגלגל בין אספנים ידועים כמו צ'ארלס סאצ'י ותומאס אמאן. העבודה נמכרה מידיו של אספן אירופאי פרטי, לאחר שהחזיק בו יותר מ-20 שנה.

בשעת המכירה הציעו חמישה רוכשים סכום של 80 מיליון דולר, לדברי מנהל המכירה הפומבית שסירב למסור את שמו של הזוכה. המחיר עבור העבודה נסק מעל להצעה הראשונית שעמדה על סכום של 60 מיליון דולר, וגבר על הסכום שבו נמכרה עבודה קטנה יותר של וורהול: 71.7 מיליון דולר, עבור "Green Car Crash (Green Burning Car I”, בכריסטיס ב-2007.

הניו-יורק טיימס מדווח שאולם המכירות הניו-יורקי של סותביס היה מלא מפה לפה באספנים החשובים. הערב הסתכם במכירה כוללת של 380.6 מיליון דולר, כשרק שבע עבודות, מתוך השישים ואחת שהוצעו למכירה, לא החליפו ידיים.

אשה עוברת ליד הציור של וורהול, "תאונת מכונית כסופה (אסון כפול)”צילום: REUTERS

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ