ציור של דנטה גבריאל רוזטי נמכר 
בסכום שיא במכירה פומבית בלונדון

הציור, שנמכר ב-5.2 מיליון דולר, מתאר את קיסרית השאול, ומהווה דימוי מכונן של התנועה הפרה־רפאליטית

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

הציור "פרוסרפינה" של דנטה גבריאל רוזטי נמכר בסכום של 5,275,000 דולרים במכירה פומבית בלונדון ביום שלישי, שיא חדש לצייר והמשורר האנגלי. בית המכירות הפומביות סותבי'ס דיווח שהעבודה נמכרה לאספן פרטי מאנגליה לאחר סיבוב אכזרי של הצעות, שכלל חמישה מתמודדים בינלאומיים.

הציור של "פרוסרפינה”, קיסרית השאול ואשתו של האדס, מלך השאול, הוא דימוי מכונן של האחווה הפרה־רפאליטית, תנועת האמנות קצרת הימים שייסד רוזטי (1882-1828).

המודל של האלה המופיעה ברישום היתה ג'יין מוריס, אשתו של האמן ויליאם מוריס, אשר חייה שלה, לדברי כמה ביוגרפים, נשאו דמיון לזה של אלת השאול השבויה. פרוסרפינה, על פי הרומאים, או פרספונה כפי שהיא מכונה על ידי היוונים, נחטפה על ידי האדס ונלכדה בנישואים חסרי אהבה, כמו אשתו של מוריס שניהלה מערכת יחסים אינטימיים עם רוזטי.

הציור, שנעשה בין השנים 1877-1873 בגירים צבעוניים, היה צפוי להימכר בסכום של כ-2.5 מיליון דולר. גרנט פורד, שעומד בראש המחלקה לאמנות בריטית ואירית של סותבי'ס, אמר בראיון לבי־בי־סי: "מחיר השיא שנקבע מוכיח כי אספנים רעבים לתמונות מהאיכות הזו. יש התעוררות מחודשת של עניין באמנות ויקטוריאנית, שאפשר לזקוף חלקית להצלחה העצומה של התערוכה על התנועה הפרה־רפאליטית שנפתחה בשנה שעברה במוזיאון הטייט ונדדה לוושינגטון ולמוסקבה”.

סותבי'ס מדווח שמכירת השיא היתה חלק ממכירה פומבית של אמנות בריטית ואירית שגרפה סכום כולל של 11,563,000 דולר. המחיר השני בגובהו באותה מכירה היה כ-1.5 מיליון דולר עבור דיוקן שצייר האמן האירי ויליאם אורפן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ