היו"ר היוצאת של המדור לאמנות פלסטית במשרד התרבות: החלפתי לא נעשתה בשקיפות

היו"ר, סיגל בר־ניר, אמרה זאת עם הבחירה במחליפתה, ג'ודי אברמוביץ, חברת המועצה לתרבות ואמנות. תגובת יו״ר המועצה: התהליך היה שקוף ומסודר

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

ג'ודי אברמוביץ, חברת המועצה לתרבות ואמנות, מונתה על ידי המועצה, בראשות ד"ר חיים פרלוק, לראש המדור לאמנות פלסטית במשרד התרבות והספורט. ראשת המדור הקודמת, סיגל בר־ניר, סיימה את תפקידה בסוף אוקטובר השנה לאחר ארבע שנות כהונה, לאחר שכהונתה לא הוארכה לקדנציה נוספת.

"אני עוזבת בכאב על כך שנותרו לי עוד משימות שלא הספקתי לממש", אומרת בר־ניר, מרצה בבצלאל, אוצרת ועוסקת במחקר תרבות, אדריכלות ונוף. "אני מצטערת מאוד על האופן החפוז שבו כהונתי לא הוארכה, על כך שהכל היה לוט בערפל, ללא תהליך החלפה מסודר ושקוף". 

סיגל בר נירצילום: עופר וקנין

בתקופת כהונתה של בר־ניר גדל בכל שנה תקציב המדור לאמנות פלסטית, ואתו מספר המלגות שניתנו בפרויקט "אמן בקהילה", שהיה קרוב ללבה. ועם זאת הוא עדיין נמוך: תקציב הפרויקטים של המדור הוא כ-700,000 שקל לשנה, שכן חלק הארי בתקציב המועצה מוקצה לגלריות ולמוזיאונים. בר־ניר, שעבודתה נעשית בהתנדבות, סבורה שתחום האמנות הפלסטית צריך לקבל תמיכה ציבורית ראויה. "התחומים שבהם התקציב השתנה באופן משמעותי, כמו מחול וקולנוע, עלו דרגה בנוכחות בארץ ובעולם", היא טוענת.

"התמיכה הישירה באמנים היא ממש שולית. בתקציב הנוכחי, התחום הזה משותק. השנה אמנם העלינו את התקציב בעשרה אחוזים, אבל שינוי משמעותי יקרה רק אם יהיה לובי חזק ואם תקום ועדה חיצונית שתחליט אם שלושת האחוזים מתקציב התרבות שמופנים לתחום האמנות הם אכן פרופורציוניים לתרבות הישראלית".

ד״ר חיים פרלוק, יו״ר המועצה הישראלית לתרבות ואמנות, מסר בתגובה: "סיגל בר-ניר סיימה את תפקידה בתום ארבע שנות כהונה והעובדה כי היא מסיימת את התפקיד בתחושה שנותרו לה משימות מעידה שהמדור לאמנות פלסטית עובד וימשיך בעבודתו בהובלתה של חברת המועצה הוותיקה והמנוסה, ג'ודי אברמוביץ. בר-ניר לא סיימה את תפקידה באופן חפוז. ההיפך הוא הנכון: מהיום הראשון לכהונתה ידעה כי התפקיד הוא לפרק זמן קצוב, על פי חוק המועצה לתרבות ואמנות. לקראת מועד סיום כהונתה היא קיבלה מכתבי תודה חתומים על ידי שרת התרבות והספורט ואנוכי על פועלה ועשייתה.

"הליך ההחלפה נעשה באופן מסודר ושקוף. הגב׳ אברמוביץ מונתה בישיבת המועצה לאחר שנבחרה פה אחד על ידי חברי המועצה והמינוי נרשם בפרוטוקול הדיון. המועצה מאחלת ליו״ר החדשה דרך צלחה ואנחנו בטוחים וסמוכים כי תמלא את תפקידה על הצד הטוב ביותר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ