אברהם אילת, רותי הלביץ וחנה סהר בין הזוכים בפרס שרת התרבות

עוד בזוכים בפרס: ארז ישראלי, אוריאל מירון, עדי נס, בלו סמיון פיינרו, אהרן עוזרי, אוסוולדו רומברג ודינה שנהב

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

הזוכים בפרס שרת התרבות והספורט בתחומי האמנות הפלסטית 2013 הם: אברהם אילת, רותי הלביץ, ארז ישראלי, אוריאל מירון, עדי נס, חנה סהר, בלו סמיון פיינרו, אהרון עוזרי, אוסוולדו רומברג ודינה שנהב.

השנה גדל לעשרה מספר הזוכים בפרס שנועד לאמנים מעל גיל 35, "מתוך רצון לעודד ולתמוך באמנים בכירים מצטיינים”, לדברי שרת התרבות לימור לבנת. כל אחד מהעשרה יקבל 50 אלף שקלים. חבר השופטים לפרס היו: דוד וקשטיין, ד"ר דליה מנור, ראידה אדון ועידית עמיחי כמשקיפה מטעם משרד התרבות והספורט.

מיצב של רותי הלביץצילום: ברק ברינקר

מנימוקי השופטים על שלושת האמנים המבוגרים שבחבורה: “אברהם אילת הוא אמן ותיק הפעיל מאז שנות ה-70 ומתחדש כל הזמן בעיסוקו בהרחבות גבולות האמנות. אילת משתמש במגוון מדיומים בדרך מקורית וחדשנית - רישום, וידיאו וצילום – ומטפל באמצעותם בנושאים שונים, בהם שאלות חברתיות, תוך שמירה על עקביות ונאמנות לתשתית רעיונית בסיסית”.

על בלו סמיון פיינרו כתבו השופטים "שהוא עוסק במשך שנים רבות במדיומים שונים של אמנות שבאמצעותם הוא בוחן רבדים של תרבות יהודית. בד בבד העבודות נוגעות בשאלות של השתייכות תרבותית וטריטוריאלית של היחיד בחברה. בהוציאו את תחום היודאיקה מן ההקשר המוכר, פיינרו מצליח ליצור הקשרים אוניברסליים. הוא תרם רבות להעלאת הנושאים היהודיים אל מרכז השדה באמנות הישראלית”.

ואת זכייתו של אוסוולדו רומברג נימקו השופטים כך: "אוסוולדו רומברג הוא אמן פעיל שנים רבות בשדה האמנות הישראלי והבינלאומי שהשפיע על דורות רבים של תלמידים. כאמן מושגי בולט הוא גיבש שפה אמנותית ייחודית העוסקת בחקר ובפענוח אמנות עבר. אמנותו דוחקת את השוליים האוונגרדיים באלגנטיות ובנחישות, תוך שהוא מפגין שליטה ומיומנות בחומרים ומעניק פרשנות אישית לאמנות הקונספטואלית”.

תערוכה משותפת לכלל הזוכים בפרסי משרד התרבות בתחום האמנות הפלסטית תוצג במוזיאון חיפה לאמנות במשך שנת 2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ