רותי דירקטור עוזבת את תפקיד האוצרת הראשית של מוזיאון חיפה לאמנות

דירקטור נמנעה מלהתייחס לסיבות לעזיבתה את המוזיאון וכן לאפשרות כי היא מתמודדת בימים אלה על ניהול מוזיאון הרצליה

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

רותי דירקטור תסיים את תפקידה כאוצרת הראשית של מוזיאון חיפה לאמנות במארס הקרוב. היא עוזבת את התפקיד במפתיע, בתום שלוש שנים בלבד שכיהנה בו. אתמול היא נמנעה מלהתייחס לסיבות לעזיבתה את המוזיאון וכן לאפשרות כי היא מתמודדת בימים אלה על ניהול מוזיאון הרצליה, במקומה של דליה לוין שסיימה את כהונתה במוסד.

בין הפרויקטים הבולטים שיזמה דירקטור במוזיאון חיפה היו "הליכות חיפה" שהתקיימו שלוש פעמים ובכל פעם נשאו אופי אחר, בהתאם לתכנים שהוצגו במוזיאון. בתערוכה "חיפה־ירושלים־תל אביב" הציגה דירקטור פרקים מן העבר ומן ההווה באמנות שנוצרה בשלוש הערים הגדולות בארץ, בעזרת קבוצות של אמנים וגלריות שיתופיות שפועלות בשלוש הערים. תערוכה בולטת נוספת היתה "במעגלים אחרים" שהתמקדה בעשייה שמחוץ לזרם המרכזי באמצעות עבודותיהם של אמנים אאוטסיידרים, נאיביים ואוטודידקטים. בימים אלה מוצגת במוזיאון התערוכה "מן המוכן" במלאות 100 שנה לרדי־מייד הראשון, וב-8 במארס תיפתח התערוכה האחרונה שתאצור דירקטור במוזיאון - מחווה לעבודת המפתח הפמיניסטית "דינר פארטי" של ג'ודי שיקגו. במלאות 40 שנה לתחילת העבודה על ה"דינר פארטי" הוזמנו למוזיאון כ-50 אמניות ישראליות שיציגו עבודת מחווה לדמות נשית כלשהי לפי בחירתן.

רותי דירקטורצילום: דניאל צ'צ'יק

"אני מקווה שהצלחתי להעלות על סדר היום עניינים מהותיים של האמנות, ובה בעת לבנות פרופיל ייחודי של המוזיאון כמוזיאון עירוני”, אמרה דירקטור. “מטרתי היתה לפתוח את המוזיאון לקהל חדש ולהרחיב את המשמעות של פעילות אמנותית במרחב עירוני. אני שמחה שעלה בידי להוביל מהלך משמעותי של המוזיאון ביחס לסביבה שבה הוא פועל". מנכ"ל מוזיאוני חיפה, נסים טל, מסר כי הוא "מודה לרותי על חלקה בפיתוח מעמדו של מוזיאון חיפה לאמנות. בימים אלה מתפרסם מכרז לגיוס אוצר חדש למוזיאון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ