התערוכה הראשונה של אוסף אהובי בגלריה האוניברסיטאית תוקדש למגדלים

אוניברסיטת ת"א הקימה ועדת היגוי אמנותית לפיקוח על הגלריה. הכניסה לכל התערוכות והאירועים בגלריה תהיה ללא תשלום

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

אוסף יגאל אהובי יוצג לראשונה בפני הציבור בגלריה האוניברסיטאית בתל אביב. האוסף, הכולל 1,600 עבודות אמנות (כ-750 עבודות של אמנים בינלאומיים וכ-850 של אמנים ישראלים), קיים זה עשר שנים. “האוסף מושתת על תשוקה רבה ואהבה לאמנות עכשווית מתוך אמונה גדולה בכוחה בחברה שבה אנו חיים”, נאמר בהודעה שפורסמה מטעם האוסף, המבצע באופן קבוע רכישות של עבודות אמנות ישראלית ובינלאומית. צוות האוסף מונה בין השאר את תמי גילת, המנהלת העסקית של האוסף, ושרית שפירא, המנהלת את האוצרות של האוסף בשנים האחרונות.

לצד האיסוף, מקפיד אוסף אהובי לסייע לאמנים ישראלים בפיתוח פרויקטים, להעניק פרסים ולתמוך במוסדות תרבות שונים בישראל. האוסף תמך בין היתר ביריד "צבע טרי" ואף מחלק בכל שנה באותו אירוע את פרס "האמן המבטיח של אוסף יגאל אהובי". עם האמנים הישראלים שעבודותיהם מצויות באוסף נמנים בין היתר משה קופפרמן, מיכל הימן, רפי לביא, משה גרשוני, נורית דוד, אבנר בן גל, תמי גטר, אלעד לרום, נחום טבת, אולף קונמן, אורי גרשט, אלהם רוקני, יגאל תומרקין, עידו מיכאלי, חן שיש, מאיה גולד, דרור דאום, מיקי קרצמן, סיגלית לנדאו, שרון יערי, מיכאל גרוס, יאיר גרבוז, נטליה זורבובה, אלכס קרמר, גלעד אופיר, גילי אבישר, אריאל שלזינגר, הרן מנדל, חנה סהר ועדו בר אל.

בארבע השנים הקרובות מתוכננת סדרה של 12 התערוכות מטעם אוסף אהובי בגלריה האוניברסיטאית, ובצדן יוצגו גם תערוכות עצמאיות של הגלריה. נמסר כי הוקמה ועדת היגוי אמנותית לגלריה שחברים בה ד"ר אסף פינקוס (נציג דקאן הפקולטה לאמנויות), אירית טל (אוצרת הגלריה), שרית שפירא (אוצרת אוסף אהובי) ועדנה מושנזון (אוצרת עצמאית ונציגת הציבור). הוועדה תאשר את תוכנית התערוכות והאירועים תוך שמירה על אופייה האקדמי של הגלריה ועל גיוון הולם. הגלריה מסרה כי הכניסה לכל התערוכות והאירועים שיתקיימו בה תהיה פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום. לאור המחאה שהתעוררה בעקבות השכרת הגלריה לאהובי בירך נשיא האוניברסיטה, פרופ' יוסף קלפטר, על ההסכם בין האוניברסיטה לאוסף אהובי, ואמר כי לקהל הרחב ולציבור הסטודנטים תהיה הזדמנות להיחשף ליצירות מהשורה הראשונה של אמנים ישראלים ובינלאומיים.

בסוף ינואר תיפתח ‪"‬המגדל הבוער", התערוכה הראשונה מבין שלוש תערוכות בטרילוגיה "בבל" שאצרה שפירא (שתי התערוכות הנוספות יוצגו בהמשך השנה). בתערוכה, העוסקת במגדלים השונים של העידן המודרניסטי, יוצגו עבודות של יוזף בויס, יוסי ברגר, כריס ברדן, אנדראס גורסקי, מרלן דומה, דייוויד המונס, ג'ף וול, טמיר ליכטנברג, משה ניניו, הירושי סוג'ימוטו, חיים סטיינבך, ריימונד פטיבון, מרטין קיפנברגר, דיויד קלרבו, נאו ראוך, סינדי שרמן ואחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ