הסטודנטים לתואר שני באמנות בבצלאל פתחו בשביתה

הצעד של התלמידים מצטרף להתפטרותו של ראש התוכנית ד"ר רפאל זגורי אורלי, במחאה על קיצוצים בתוכנית

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

הסטודנטים בתוכנית התואר השני לאמנויות בבצלאל החלו (היום) על שביתה כוללת. זאת בעקבות מכתב ההתפטרות של ראש התוכנית, ד"ר רפאל אורלי זגורי, שבא לאחר קיצוצים נרחבים בתוכנית אשר לדבריהם "גרמו לפגיעה משמעותית בתכני התוכנית ואופיה".

במכתב שהוציאו הסטודנטים צוין כי כל התלמידים בתוכנית החליטו להפסיק לשתף פעולה עם הפעילות המוסדית עד להודעה חדשה. עוד הודיעו כי מחאתם חורגת מעבר לתקציבים מסוימים ומתייחסת ל"מציאות של התדרדרות מתמדת במצב התרבות והאמנות בארץ”.

ד"ר רפאל אורלי זגוריצילום: תומר אפלבאום

זגורי אורלי, שנמנע מלהגיב, התפטר על רקע אי מילוי תקנים של כמה מרצים בתוכנית שפרשו לגמלאות באחרונה, בהם פרופ' נחום טבת, שמחה שירמן וצבי גולדשטיין. בשלוש השנים שעמד בראש התוכנית הוקמה גלריה באאד והודגשו העקרונות התיאורטיים בתוכנית.

חלק מהסטודנטים טוענים למעורבות יתר בתכנים הפדגוגיים מצד מכון שפילמן לצילום, המשתף פעולה עם התוכנית. מכון שפילמן פועל בשיתוף עם לא מעט מוסדות, בהם המדרשה ואוניברסיטת תל אביב. הפרויקט של המכון עם תוכנית התואר השני בבצלאל מורכב מסדרה של שמונה מפגשים והרצאות שעוסקים בצילום בגוון פילוסופי וסוציולוגי. שלום שפילמן, מייסד המכון, מכחיש את הטענה בנוגע להתערבות בתכנים: “זה ממש לא נכון. זה פרויקט מאוד ספציפי שנועד לתת לסטודנטים פן נוסף של ידע מעבר לתוכנית הלימודים הרגילה”.

מבצלאל נמסר בתגובה: "גם לאחר הקיצוץ הקטן, התוכנית לתואר שני באמנות נשארה התוכנית המתוקצבת ביותר בבצלאל פר סטודנט. אנחנו מצרים על החלטתו של ד"ר זגורי אורלי שלא להמשיך לקדנציה נוספת כראש התוכנית, אך מכבדים אותה". דוברת בצלאל סבורה כי "התוכנית תמשיך להיות המובילה בארץ ובעולם ללימוד אמנות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ