75 יצירות נמכרו במכירה פומבית מקוונת ראשונה בישראל

רוב המחירים במכירה, שערכה גלריה יאיר בתל אביב, היו נמוכים. עם העבודות הבולטות שנמכרו נמנות יצירות של תומרקין, גרבוז, גרשוני וקופפרמן

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

גלריה יאיר התל־אביבית ערכה לראשונה בישראל מכירה פומבית מקוונת של יצירות אמנות. במכירה, שהתבצעה במוצאי שבת באמצעות אתר המכירות הפומביות www.invaluable.com, הוצעו 300 יצירות ומתוכן נמכרו 75. מחיריהם של רוב הפריטים במכירה היו נמוכים, כדי לאפשר לקהל צעיר לרכוש אמנות במחירים סבירים. בין היתר, נכללו במכירה עבודות משנות ה-60 וה-70 של יגאל תומרקין, רפי לביא, משה גרשוני, מישל חדד, מיכה אולמן ,פנחס כהן גן, יהושע נוישטיין וידיד רובין, לצד עבודות של אמנים עכשוויים כמו מריק לכנר, מיכל בקי, אילנה סלמה אורתר, עידו מרקוס ואחרים. בנוסף, הוצעו למכירה גם ציורים ארץ־ישראליים משנות ה-30 וה-40 וכן אמנות בינלאומית.

לדברי בעל הגלריה, יאיר שולביץ, "בהתחשב בפורמט החדש שהקהל אינו רגיל אליו, בהכנה המהירה של המכירה ובפרסום המועט שהיה לה, אנו סבורים שבמכירה ראשונה זו בהחלט הצלחה למכור 75 ציורים”. בין העבודות הבולטות שנמכרו: ציור השמן "גרניקה 3" של תומרקין מ-1962, שנמכר ב-9,200 דולר; עבודה על נייר ללא כותרת של יאיר גרבוז מ-1973, שנמכרה ב-1,300 דולר; והעבודה "שלשה גרם מרגרינה בשמש" של משה גרשוני מ-1970, שנמכרה ב-860 דולר. עבודה שנמכרה מעל מחיר המינימום שלה היא עבודה על נייר ללא כותרת של משה קופפרמן, שהוצעה למכירה בתחילה ב-1,200 דולר ונמכרה לבסוף ב-1,725 דולר.

"שוק המכירות הפומביות הוא מאוד שמרני, שוק שלא מחליף אמנים וממעט להכניס חדשים", אומר שולביץ. "את המלכוד הזה ניסיתי לפרוץ באמצעות הפורמט החדש האינטרנטי ואמנים שאינם נמכרים בשוק המכירות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ