ד"ר איה לוריא נבחרה למנהלת מוזיאון הרצליה

לוריא נבחרה מתוך 40 מתמודדים ותיכנס לתפקיד באמצע פברואר במקום המנהלת הוותיקה דליה לוין, שבירכה על המינוי החדש

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

ד”ר איה לוריא נבחרה למנהלת ואוצרת מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, ותחליף את דליה לוין שעמדה בראש המוזיאון ב-20 השנה האחרונות. לוין מסרה כי היא מברכת על הבחירה ובטוחה שלוריא תיקח את המוזיאון לדרך חדשה. בתהליך הבחירה שהחל לפני כחודשיים, התמודדו 40 אנשים על המשרה: 18 עברו לשלב השני, חמישה לשלב האחרון, ובתומו נבחרה לוריא פה אחד בידי ועדת האיתור שמנתה את חברת מועצת העיר ליאת תימור, איש החינוך נפתלי מנהיים, יו"ר הנהלת המוזיאון יהודה בן־עזרא, בריה גרנות וחיים שגיא. היא תיכנס לתפקידה באמצע פברואר.

לוריא נולדה ב–1972 באשדוד, היא אוצרת ויועצת אמנות בעלת רקע במחקר בתולדות האמנות ובמוזיאולוגיה, שימשה בעברה כאוצרת ויועצת של אוסף דורון סבג ומאז שנת 2010 היתה האוצרת הראשית ומנהלת אוסף התערוכות במכון שפילמן לצילום. בין התערוכות שאצרה באופן עצמאי: "דגנית ברסט, יצחק לבנה וגבי קלזמר - השגבה ממוכנת" בגלריה האוניברסיטאית לאמנות בת"א (1998); "חשיפה – רכישות אחרונות מאוסף דורון סבג" במוזיאון ת"א (2000); "שמורים בלב – ציורי הדיוקן של חיים גליקסברג" במוזיאון ת"א (2005); ו"הדרך לשום מקום" במוזיאון אשדוד לאמנות (2011). בימים אלו מוצגת תערוכה שאצרה, “העין העירומה: צילום סוריאליסטי במחצית הראשונה של המאה העשרים” במכון שפילמן לצילום.

לוריא מסרה כי היא רואה במוזיאון הרצליה "מוסד ייחודי שיציע מרחב של יצירה, חקירה ותמהיל מגוון של תערוכות, פעילויות, אירועים ומפגשים מכווני אוכלוסיה – על מנת לשמר את מקומו כמוסד משמעותי התורם למקום ונתרם ממנו”.

גם ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, בירך על המינוי: "מוזיאון הרצליה זוכה לתמיכה מלאה מהעירייה. אין לי ספק שתחת ניהולה של איה לוריא הוא ימשיך להוות במה ומקור לרעיונות פורצי דרך בעולם האמנות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ