הסטודנטים בבצלאל יקיימו כנס חירום בשל "השקעה פוחתת בלימודי אמנות באקדמיות"

בכנס, שיעסוק בירידה בהשקעה הציבורית באמנות, ידברו אמנים ומרצים בכירים

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

הסטודנטים בתוכנית התואר השני לאמנות של בצלאל יזמו כנס חירום שעניינו פתיחת דיון ציבורי במצבם של כל העוסקים באמנות במציאות הנוכחית בישראל 2014.

"הכנס יעסוק בהתדרדרות המשאבים הציבוריים המושקעים בלימודי האמנות, הן במוסדות האקדמיים והן בחללי האמנות הציבוריים; בבעיות בבתי ספר לאמנות הקשורות לשיקולים כלכליים; בהשתלטות אנשים פרטיים על חללי אמנות ציבוריים ובעתיד האמנות בישראל” - נכתב בהזמנה לכנס שיתקיים ביום שישי הקרוב מהשעה 10:00 בגן החשמל בתל אביב.

קמפוס בצלאלצילום: תומר אפלבאום

בין דוברי הכנס: פרופ' מיכה אולמן, אריאל רייכמן, הדס קידר, ד"ר חיים דעואל לוסקי, ד"ר חנה פרוינד-שרתוק, פרופ' לארי אברמסון, בועז ארד, יהושע סימון, ד"ר רועי ברנד, אבי לובין ותמר גטר.

בשבוע הראשון של ינואר, לאחר התפטרותו של ד"ר רפאל אורלי זגורי, ראש התוכנית לתואר השני באמנות, פתחו הסטודנטים בשביתה. בשבוע האחרון אף הופצה ברשת עצומה המבקשת מהציבור לתמוך בסטודנטים במאבקם אל מול הנהלת הממסד. “ההנהלה מבקשת לצמצם באופן משמעותי את הפעילות בתוכנית כחלק ממהלך כולל של שחיקת מעמד לימודי האמנות במוסד”, נכתב בעצומה. "אנו חווינו בשנה החולפת דעיכה של השיח האמנותי והאקדמי בתוכנית כתוצאה מקיצוצים. כל פניותנו להנהלת בצלאל לא זכו להתייחסות אמיתית”.

מהנהלת בצלאל נמסר כי "קיימנו מספר פגישות עם הסטודנטים והמרצים של התכנית וביום חמישי האחרון התקיימה פגישה עם המרצים ואף הושגה הבנה ותכנית פעולה משותפת לעתיד.  אנו מכבדים את חופש הביטוי והבעת הדאגה של הסטודנטים אל מול תחושותיהם על מצב האמנות וחשיבותה בארץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ