מוזיאון בגרמניה ביטל תערוכה של תצלומי הצייר בלתוס בשל גיל המצולמת

התצלומים, ששימשו כסקיצות, מתעדים את המודלית אנה וואלי בגילים 8—16, בתנוחות חושפניות. לאחרונה הוצגו בגלריה גגוזיאן בניו יורק

אביטל בורג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אביטל בורג

מוזיאון פולקוונג באסן שבגרמניה ביטל תערוכת תצלומי פולורואיד של הצייר הצרפתי בלתוס, שהיתה אמורה להפתח באפריל, כך דיווח "ארט ניוזפייפר". תצלומי הפולורואיד, 2,000 במספר, מראים את אנה וואלי, אשר היתה המודלית האחרונה של הצייר כשהיה בן יותר מ-80, בהיותה בת שמונה עד 16. על פי הודעת המוזיאון, התערוכה בוטלה משום שהיא "עלולה להוביל לתוצאות משפטיות לא רצויות ולסגירתה".

בלתוס השתמש בצילומים כסקיצות לציוריו, וחלקם מראים את וואלי בפוזיציות חושפניות ביותר. אלו עוררו ביקורת על התערוכה הקרבה בעיתונות הגרמנית, וב"די זייט" כינו את התמונות "מסמכים של חמדנות פדופילית".

בלתוסצילום: Damian Pettigrew

בלתוס מעולם לא הציג את הצילומים בימי חייו, וספק אם התייחס אליהם כיצירות אמנות. קבוצה של 155 מהם הוצגה לאחרונה בגלריה גגוזיאן בניו יורק, לאחר שאלמנתו של בלתוס, בתו ואנה וואלי עצמה אישרו את התצוגה.

בתקשורת לא דווח על צעדים משפטיים שגררה התערוכה בניו יורק, והיא נפתחה ונסגרה בשקט יחסי. בטקסט שליווה את התערוכה בגגוזיאן כתבה וואלי: "מגיל שמונה עד 16 ביליתי כמעט כל יום רביעי אחר הצהריים בלדגמן לבלתוס. בזמנו זה לא נראה לי יוצא דופן; זה פשוט היה חלק מחיי היומיום שלי... כשכתבים התחילו לבקש לראיין אותי וצלמים רצו לצלם אותי, הבנתי במעורפל שיכול להיות שהייתי חלק ממשהו מיוחד ויוצא מגדר הרגיל".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ