תרומה של 10 מיליון דולר לבית התפוצות

התורמים, שכל אחד מהם תרם מחצית מהסכום, הם איל התקשורת בדימוס מילטון מלץ ואשתו תמר, וה. מוזס, עורך דין ודיפלומט, שכיהן בעבר כשגריר ארה"ב ברומניה והיה נשיא הוועד היהודי האמריקאי. הסכום יממן בין השאר אולם חדש שיוקדש להיסטוריה של בתי הכנסת

איתן בוגנים
איתן בוגנים

בית התפוצות, מוזיאון העם היהודי בתל אביב, קיבל במתנה 10 מיליון דולר מתורמים אמריקאים. מילטון מלץ, איל תקשורת בדימוס, ואשתו תמר, תרמו 5 מיליון דולר. הזוג תרם בעבר להקמתו של מוזיאון הריגול הבינלאומי בוושינגטון, לאולם התהילה של הרוקנרול בקליבלנד, ולמוזיאון למורשת יהודית באוהיו שקרוי על שמם.

חציה השני של המתנה הגיע מאלפרד ה. מוזס, עורך דין ודיפלומט, שגריר ארה"ב ברומניה בעבר והנשיא של הוועד היהודי האמריקאי לשעבר. התרומה שלו אמורה לממן אולם חדש המוקדש להיסטוריה של בתי הכנסת. "אנחנו חיים כיום בעידן שלאחר השואה", סיפר מוזס לעיתון "ניו יורק טיימס", "הטרגדיה של השואה היא לא ההתחלה ואף לא הסוף של ההיסטוריה היהודית. היו אלה שתיים עשר שנים טרגיות בפרק זמן של שלושת אלפים שנה. אולם בתי הכנסת החדש יציג שלושת אלפים שנה של מסורת יהודית על שלל פניה, על מנת לשמש השראה למסורת יהודית מלאת חיים בעתיד".

בית התפוצותצילום: אביעד בר נס

"אנו מודים לאלפרד ה' מוזס יו"ר שותף של חבר הנאמנים הבינלאומי של בית התפוצות - מוזיאון העם היהודי ולתמר ומילטון מלץ על תרומתם הנדיבה ועל תמיכתם בבית התפוצות", אמר דן תדמור, מנכ"ל בית התפוצות. "בית התפוצות נמצא בתהליך של התחדשות שכבר החל ויסתיים ב-2017. התרומות הנדיבות של אלפרד מוזס ומשפחת מלץ יוקדשו לאגף חדש שייפתח באמצע שנת 2015. באגף תהיה גלריה רחבת ממדים בה יוצגו דגמי בתי הכנסת המפורסמים של בית התפוצות בליווי סיור וירטואלי בתוך ההיכלות וסיפורי קהילות. עוד באגף: גלריה חדשה למשפחה וגלריות נוספות לתערוכות מתחלפות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ