האמן אורי וויינשטיין טוען שציור שלו ניזוק במסעדה של ניר צוק ביפו

הציור הושאר במסעדת "נועה ביסטרו" ביפו בתום תערוכה של האמן שם ולטענתו ניזוק עם צביעת הקיר שעליו נתלה. תגובת צוק: "וויינשטיין מסלף העובדות. הוא גרם נזק ועיכוב להצגת התערוכה הבאה במסעדה"

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

האמן הצעיר אורי וויינשטיין טוען כי ציור שלו ניזוק במסעדת "נועה ביסטרו" של השף ניר צוק ביפו בחודש שעבר. בסמוך לנעילת תערוכת היחיד שלו במקום, "מחיצות", בא האמן למקום כדי לאסוף את 40 העבודות שלו שהוצגו שם. הוא החליט להשאיר במסעדה חמישה ציורים גדולים מכיוון שהיה זקוק להובלה, וקיבל את אישור המסעדה לכך. ואולם, לפני כשבועיים, כשהגיע וויינשטיין למסעדה כדי להוביל את העבודות גילה כי נגרם נזק לאחד הציורים, "שעיה הוורודה", והבחין שהקיר שעליו תלויה התמונה נצבע.

על הציור, העשוי בצבעי פסטל על דיקט, ביקש האמן פיצוי כספי בשווי הציור - 4,000 שקלים, לאחר "שנגרם לו נזק בלתי הפיך", לדבריו. במסעדה אמרו לו לדבריו כי "הציור לא שווה 4,000 שקלים. זו חוצפה ותאוותנות, ואתה מנסה לסחוט כסף מהמקום". וויינשטיין גם טוען כי צוק ביקש למסור לו שהציור ייזרק לפח אם הוא לא יבוא לאסוף אותו. ווינשטיין אכן הגיע ולקח עמו את הציור. בשיחה שניהל עם צוק, אמר לו האחרון שאם בכוונתו לנקוט הליכים משפטיים, עליו לציין בכתב התביעה שהוא השאיר את חמשת הציורים הגדולים במסעדה במשך שלושה שבועות לאחר נעילת התערוכה. בעקבות עוגמת הנפש שנגרמה לאמן והנזק לציור, מתכוון וויינשטיין לתבוע את צוק בבית דין לתביעות קטנות.

אורי וויינשטיין, "שעיה הוורודה"צילום: אורי וויינשטיין

מ"ביסטרו נועה" נמסר בתגובה: "ראשית, קיום תערוכות במקום נעשה לקידום האמנים הצעירים וללא מטרות רווח למסעדה. המסעדה אינה מקבלת כלום ממכירות הציורים וכל הכספים הולכים ישירות לאמנים. כמו כן המסעדה אינה מחייבת את האמן בכסף בעבור אירוע הפתיחה לתערוכתו ואף מעמידה לרשות האמנים את משרד יחסי הציבור של המסעדה ללא עלות. התערוכה 'מחיצות' הוצגו בביסטרו בין 5 בדצמבר 2013 ל-12 בינואר 2014. בסוף כל תערוכה שמוצגת בביסטרו האמן מחויב להגיע ולאסוף את היצירות שלו למחרת. על פי טענת וויינשטיין, אושר לו להשאיר את היצירות. מעולם לא קיבלנו פנייה שכזו וכן מעולם לא אישרנו את הנ"ל. וויינשטיין הגיע לאסוף את יצירותיו יותר מחודש לאחר סיום התערוכה ובכך גרם נזק ועיכוב להצגת התערוכה הבאה. בנוגע לטענת וויינשטיין שליצירתו נגרם נזק, נשמח להבין ולראות במה מדובר – הציור שישב במשרד לאחר ביקורו של הנ"ל לא נראה כל נזק מכל סוג שהוא. לטענתו, הציור נצבע - אך הקיר שנצבע ב'ביסטרו נועה' הוא בצבע אפור כהה ואין כל זכר לכך בתמונה. בניגוד לטענת וויינשטיין, מעולם לא נוהלה כל שיחה בין האמן לניר צוק והשף אינו מכיר את הנ"ל באופן אישי או אחר. לצערי, ידיעה זו מלאה בסילוף העובדות ופרסום לשון הרע ולכן הינה עוולה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ