כאוס באקדמיה בצלאל |

עשרות מורים יפוטרו בשבועות הקרובים

ההחלטה התקבלה באקדמיה לאמנות עם ביטול המסלול הרב־מחלקתי. ארגון המרצים: "צעד מדהים ולא מוסרי"

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

האקדמיה לאמנות בצלאל עומדת לפטר כמה עשרות מרצים, שהקורסים שלהם היו חלק מהמסלול הרב־מחלקתי של האקדמיה, שהוחלט על ביטולו. בימים האחרונים קיבלו כמה מרצים שיחות טלפון מגורמים בהנהלת האקדמיה, שבהן התבשרו כי מכיוון שהמסלול שהקורסים שהעבירו היו שייכים אליו בוטל, הרי שגם העסקתם במוסד תסתיים, והם הוזמנו לשימוע לפני פיטורים. מרצים אחרים, שעדיין לא קיבלו פניות רשמיות, קיבלו את הרושם שלאור ביטולו של המסלול הרב־מחלקתי, מי שלא יצליח למצוא לקורס שלו מחלקה אחרת שתיקח אותו תחת חסותה, ימצא גם הוא את עצמו מחוץ לכותלי בצלאל.

מבצלאל נמסר כי "מדובר בסיום העסקה של קבוצה קטנה של מרצים שחלקם הגדול עבדו בבצלאל פחות משלוש שנים ורובם לימדו בהיקף של שעה וחצי שנתיות. למרות הכאב שבדבר, מדובר בקבוצה קטנה מאוד מתוך הסגל האקדמי של בצלאל. האקדמיה מחויבת מעל לכל ספק להוראה הרב־מחלקתית אך רוצה לבחון אותה מחדש ולהפוך אותה להרבה יותר מדויקת. האקדמיה העסיקה בשנתיים האחרונות 88 מרצים חדשים כך שהקבוצה הקטנה שעלינו בצער להיפרד ממנה היא חלק מתנועה טבעית ובלתי נמנעת של מוסד דינמי ומתחדש כמו בצלאל".

בצלאל. נפרדים בצער מקבוצה קטנה, אומרים בהנהלה צילום: רן ארדה

ארגון המרצים של בצלאל, המייצג את כלל המרצים, גם את חברי הסגל וגם את המרצים מן החוץ, והסנאט של בצלאל, מתנגדים לתוכנית הפיטורים, הן מטעמים אקדמיים והן מטעמים של יחסי עבודה תקינים.

יו"ר ארגון המרצים של בצלאל, אדריכל מוטי בודק, אמר בתגובה כי "ציבור המרצים בבצלאל קיבל בתדהמה את כוונתה של הנהלת האקדמיה לנקוט במהלך נרחב ובלתי מוסרי של פיטורי עשרות רבות של מרצים ללא כל סיבה וללא כל הצדקה אקדמית. רק לפני חודשים ספורים נחתם הסכם בין ארגון המרצים להנהלת בצלאל, שלאחריו העבירו חברי הסגל כמחווה של רצון טוב ומתוך דאגה לתפקודו של המוסד 6 מיליון שקלים מקרנות המחקר שלהם לכיסוי הגרעון השוטף של האקדמיה וכדי למנוע פיטורי מרצים. ציבור המרצים בבצלאל — חברי הסגל, עמיתי ההוראה והמורים מן החוץ — ינקוט במשותף ובאופן נחרץ בכל הצעדים הנדרשים כדי לסכל פיטורים בלתי מוצדקים אלו למען עתידה של האקדמיה ולשמירת תפקידה המשמעותי בתרבות הישראלית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ