שביתה במכללת שנקר החל מיום ראשון

ועד המרצים מן החוץ במכללת שנקר הכריז על שביתה ללא הגבלת זמן בעקבות נסיונות ההנהלה לקבוע הסכם עבודה חדש

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן

ועד המרצים מן החוץ במכללת שנקר המאוגדים בארגון כוח לעובדים הכריז היום כי ישביתו את הלימודים במכללה החל מיום ראשון, וללא הגבלת זמן. מדובר בלמעלה מ-300 מרצים, ובכוונתם להשבית גם את הנחיות הפרויקטים, ביקורות סטודיו, בדיקות הבחינות ועבודות הגמר לאחר תום הסמסטר, בעוד כשלושה שבועות. בשנקר לומדים כ-2,700 סטודנטים בשני מסלולים – הפקולטה לעיצוב והמכללה להנדסה.

ההודעה באה בעקבות ניסיונות ההנהלה, בראשות פרופ' יולי תמיר, לקבוע הסכם עבודה חדש, שלטענת המרצים יוצר פערים גדולים מאוד בתנאים בינם לבין עמיתיהם במשרות מקבילות באוניברסיטאות, כמו למשל הסירוב להתאים את חישוב הוותק של המרצים לסולם השכר הנהוג באוניברסיטאות. המרצים טוענים עוד כי בתחילת המשא ומתן על הסכם העבודה, לפני כשנה, סוכם, כחלק מעקרונות המפתח להסכם החדש, כי תבוטל הפגיעה בשכרם של המרצים במסגרת שיעורי הסטודיו. כעת, לדברי המרצים, ההנהלה נסוגה בה מהסיכום הזה והיא מסרבת לחזור בה מקיצוץ השכר.

מכללת שנקר. פערים גדוליםצילום: תומר אפלבאום

המרצים מן החוץ בשנקר מועסקים במתכונת "עונתית", כלומר העסקה ופיטורים מדי סמסטר. חלקם עובדים במתכונת זו כבר למעלה מעשרים שנה. ועד המרצים מן החוץ הוקם במרץ 2013, במטרה להסדיר את יחסי העבודה במוסד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ