תערוכת מכירה של יצירות אמנות תגייס כסף עבור הפליטים במתקן "חולות"

התערוכה תתקיים ביום חמישי הקרוב (19.6) בסדנאות האמנים בתל אביב וישתתפו בה כ-30 אמנים. מטרת המכירה היא לגייס כסף בדחיפות לטובת רכישת ציוד בסיסי עבור הפליטים הכלואים במתקן חולות שבנגב

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"מה שקורה בחולות לא חייב להישאר בחולות" הוא שמה של תערוכת מכירה של יצירות אמנות שתתקיים ביום חמישי הקרוב (19.6) בין השעות 19.00-23.00, בסדנאות האמנים בתל אביב. בתערוכה ישתתפו כ-30 אמנים, בהם כל אמני הסדנאות כמו יוחאי אברהמי, מירי סגל, אלי פטל, טליה קינן, אוהד מטלון ומירב שין בן אלון, וכן אמנים אורחים שהסכימו להעמיד את עבודותיהם למכירה, בהם גלעד אופיר, אורי גרשוני, יהודית סספורטס, זויה צ'רקסקי, מיכל נאמן, גיא בן נר ומיכל היימן. חלק מהאמנים גם יפתחו את הסטודיו שלהם ויאפשרו מפגשים עימם ועם יצירותיהם. העבודות שיוצעו למכירה במכירה יהיו בסכומים שנעים בין 1,500 ל-20,000 שקל.

מטרת המכירה היא לגייס כסף בדחיפות לטובת רכישת ציוד בסיסי עבור הפליטים הכלואים במתקן חולות שבנגב, דוגמת נעליים, בגדים, שקי שינה, שמיכות ועוד, וכן רכישת ציוד שיאפשר להם איכות חיים מעט יותר נסבלת, כמו ציוד שיאפשר להם לצרוך תרבות, ספרים ועזרים ספורטיביים. הכסף שייאסף במכירה יועבר לעמותת "המוקד לפליטים ולמהגרים", הנמצאת בקשר רצוף עם הפליטים ועוקבת אחר צרכיהם, ויודעת גם כיצד להתגבר על המכשולים הבירוקרטיים כדי להגיע אליהם. אוהד מטלון, אחד האמנים שיזמו את המכירה מסביר שהמניע העיקרי לה היה להשמיע קול של התנגדות למדיניות הכליאה שמפעילה הממשלה כלפי הפליטים. "חולות מוגדר אמנם כמתקן פתוח, אבל הם בעצם נמצאים באמצע המדבר בלי יכולת לצאת משם, אז הם למעשה כלואים", אומר מטלון, "אנחנו רוצים לתת להם קצת חיים, דברים שיאפשרו להם פחות לסבול. למלא קצת את הריק שלהם בתוכן. בדיוק היום החלה שביתה של הכלואים והם לא מתייצבים לספירות כי החמירו איתם את החוקים. בכל חריגה קטנה מעבירים אותם לכלא רגיל. אנחנו רוצים לבטא אי הסכמה מוחלטת עם המדיניות הזאת. זה המינימום שאנחנו יכולים לעשות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ