הסנאט של בצלאל ממליץ להשאיר את מסלול הלימודים הבין מחלקתי

ארגון המרצים של בצלאל בירך על החלטת הסנאט ומסר כי הוא מקווה שההנהלה תאמץ אותה

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

בסנאט של בצלאל התקבלה שלשום (שלישי) ההחלטה להמליץ להנהלת המוסד להשאיר את מסלול הלימודים הבין מחלקתי באקדמיה על כנו ולהקים ועדת היגוי שבמשך שנה תקבע את החזון, העקרונות וצורת הניהול של המסלול, וכן תדון בקורסים שמרכיבים אותו. פירוש ההחלטה הוא שהסנאט ממליץ למעשה להקפיא את הפיטורים של המרצים מן החוץ שהקורסים שלהם אמורים היו להתבטל.

כינוס הסנאט של בצלאל בא בעקבות החלטה של שופט בית המשפט האזורי לעבודה בירושלים, איל אברהמי, כחלק מסכסוך העבודה שעליו הכריז ארגון המרצים של בצלאל ב-26 במאי. הסכסוך הוכרז לאחר שהנהלת בצלאל החלה לזמן מרצים מן החוץ לשימוע לפני פיטורים, בעקבות החלטתה לבטל את המסלול הבין מחלקתי.

השופט קבע כי הנהלת בצלאל פעלה בניגוד לתקנון האקדמיה כאשר החליטה על ביטול המסלול הבין מחלקתי ופיטורי המרצים, ללא שהביאה את הדבר להצבעת הסנאט, שכן התקנון קובע שעניינים אקדמיים צריכים להיות מוכרעים תוך שיתוף הסנאט. לפיכך, קבע, כי ההנהלה חייבת להביא את העניין תחילה לדיון והצבעה בסנאט, ואז להחליט כיצד היא פועלת.

בצלאלצילום: רן ארדה

ארגון המרצים של בצלאל בירך על החלטת הסנאט ומסר כי הוא מקווה שההנהלה תאמץ אותה. ביום שלישי הבא יתקיים דיון נוסף בבית הדין לעבודה, שבו אמורה ההנהלה למסור את החלטתה, ובהתאם יחליט השופט אם להשאיר על כנו את צו המניעה שהוציא נגד פיטורי המרצים.

במקביל הודיע בתחילת השבוע ארגון המרצים לממונה על יחסי העבודה במשרד התמ"ת על הכרזת סכסוך עבודה ועל השבתה כללית של האקדמיה החל ביום שני הקרוב ללא הגבלת זמן. ארגון המרצים מסר כי "אנו מקווים שההסכמות שהגענו אליהן בסיועו של בית הדין לעבודה, המגעים שיתנהלו במהלך השבוע הקרוב, והרצון הטוב המופגן כעת מצד כל הנוגעים בדבר יסייעו להגיע לתוצאות מוסכמות שימנעו את הצורך בשביתה ואת הפגיעה הצפויה בציבור הסטודנטים ובאקדמיה כולה".

מהנהלת בצלאל נמסר בתגובה: "חברי הסנאט הצביעו ללא מתנגדים שמבחינה אקדמית מתכונתה הנוכחית של המסגרת הרב המחלקתית אינה ראויה. כמו כן, המליץ הסנאט ברוב דחוק לדחות בשנה את ביצוע השינויים הנדרשים, לצורך החלטה מה ראוי שיהיה במסגרת כזאת ובכפוף לאיתור מקורות תקציביים לכך. הנהלת בצלאל מקיימת מו"מ עם ארגון המרצים למציאת הכספים החסרים לסגירת הגרעון תחת המעקב של בית המשפט. אם לא יאותרו הכספים יחליט בית המשפט איך לפעול".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ