הסתיימה השביתה בשנקר: הושג הסכם הבנות בין ההנהלה לאיגוד המרצים

המרצים הצליחו להגיע להבנות משמעותיות עם הנהלת שנקר ונציגי הוות"ת באשר להסדרי ההעסקה של המרצים, השכר וחישוב הוותק. כעת יתקיים תהליך משא ומתן במשך 60 יום, על מנת לחתום על הסכם קיבוצי מלא בין המרצים למכללה

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן

איגוד המרצים מן החוץ במכללת שנקר ברמת גן הודיע על סיום השביתה שהתקיימה במוסד מאז ה-1 ביוני. באספת חירום שערך אתמול איגוד המרצים מן החוץ של שנקר החליטו המרצים ברוב קולות לקבל את הסכם ההבנות שהושג בין הנהלת שנקר, ועדת התכנון והתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה וצוות המו"מ מטעמו של איגוד המרצים מן החוץ. כעת יתקיים תהליך משא ומתן במשך 60 יום, על מנת לחתום על הסכם קיבוצי מלא בין המרצים למכללה.

חבר צוות המו"מ מטעם איגוד המרצים, דיויד גוס, אמר כי המרצים הצליחו להגיע להבנות משמעותיות עם הנהלת שנקר ונציגי הוות"ת באשר להסדרי ההעסקה של המרצים, השכר וחישוב הוותק, וכך הוחלט לשמור על "שקט תעשייתי" לעת עתה ולסיים את השביתה. בין היתר, הוסכם כי שעת סטודיו של מרצה מן החוץ תתוגמל בדיוק כמו שעת הוראה פרונטלית, ובכך למעשה הוחזר למרצים קיצוץ של 25% בשכר שעה שכבר הושת עליהם בעבר. בנוסף הוסכם כי המתווה שיאפשר למי שזכאים להפוך לעמיתי הוראה יתפרש על פני שלוש שנים, ולא חמש שנים, כפי שביקשו קודם נציגי הות"ת.

גוס אמר כי נותרו עדיין כמה נקודות מחלוקת בין הצדדים, בין היתר באשר לאופן חישוב הוותק למרצים מן החוץ וכן לגבי התנאים שלפיהם יקבע מי מהמרצים יהיה זכאי להפוך לעמית הוראה. בנוסף לא הצליחו המרצים לצמצם את היקף השעות שיחשבו כמשרה מלאה ל-12 שעות הוראה שבועיות כפי שביקשו, והמשרה המלאה עדיין עומדת על 14 שעות הוראה שבועיות. גוס אמר כי הושגו גם הישגים של הגברת מעורבות המרצים מן החוץ בתוך מוסדות האקדמיה, כמו ועדות מחלקה והמועצה האקדמית. "אפשר לומר שהמטרה היא לתת תחושה של ביטחון תעסוקתי ופחות תנודתיות בהעסקת המרצים. חלק מההבנות הן מתוך רצון טוב של ההנהלה והן בעל פה ואנחנו סומכים עליהם שהן יתממשו. אנחנו ניגשים לזה עם הרבה כוונות טובות, ומאמינים שיש רצון משני הצדדים להגיע להסכם", הוסיף גוס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ