יריד "צבע טרי" יתקיים בתל אביב בנובמבר

זו השנה השביעית לקיומו של היריד, המושך קהל רחב. במסגרתו תוצג גם חממה של אמנים מבטיחים ויריד עיצוב

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני ליטמן

יריד האמנות התל־אביבי "צבע טרי" יתקיים השנה בפעם השביעית, בין 4–8 בנובמבר, במתחם חדש שמיקומו עדיין לא פורסם. גם השנה יקבל תחום העיצוב יריד משלו, "עיצוב טרי", לצד יריד האמנות. צבע טרי נוסד ב–2008 ומאז מצליח מדי שנה לעניין קהל רחב של צופים שבאו לראות ואף לרכוש יצירות אמנות.

בסוף מאי התקיימה מכירה לקהל מצומצם אותה שאירגנו אנשי היריד, תחת הכותרת "מהדורה מיוחדת". היא נערכה בקומות העליונות של מגדל היוקרה ההולך ונבנה בשדרות רוטשילד, "מאייר ברוטשילד". ביריד הוצגו עבודות חדשות מהשנתיים האחרונות של בוגרי שש חממות האמנים העצמאים של ירידי "צבע טרי". חממת האמנים העצמאים היא פרויקט שבו מוצגים ביריד מדי שנה כ–50 אמנים מבטיחים בתחילת דרכם המקצועית, הנבחרים על ידי ועדת קבלה שמורכבת מאוצרים, בעלי גלריות, מבקרי אמנות ואספנים מהארץ ומחו"ל.

יריד "צבע טרי" בתל אביב ב-2012צילום: תומר אפלבאום

ב"מהדורה מיוחדת" נמכרו כ–80 יצירות של 40 בוגרי חממות היריד. את המכירות הובילו יונתן גולדמן, לירון קרול והמעצבת שרון סידס. כמו כן, המהדורה של הצילום "Yuca Single" של אמיר יציב, זוכה פרס האמן המבטיח שהוענק על ידי אוסף יגאל אהובי ביריד "צבע טרי" ב–2013, נמכרה לחמישה רוכשים שונים.

"הצלחת המהדורה המיוחדת הראשונה שלנו מעידה על אהבת הקהל לאירועי 'צבע טרי'", מסרו יפעת גוריון ושרון טילינגר, מייסדות "צבע טרי". "אורחינו הצביעו ברגליים ובכיס בעד האמנים הישראלים".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ