"המיטה שלי" של טרייסי אמין תושאל למוזיאון הטייט מודרן לעשר שנים

העבודה של האמנית הבריטית טרייסי אמין, "המיטה שלי", שנמכרה בתחילת החודש במכירה פומבית תמורת 2.2 מיליון ליש"ט, הושאלה למוזיאון הטייט מודרן בלונדון למשך עשר שנים והיא תוצג בו לציבור.

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן

"המיטה שלי", מיצב של האמנית הבריטית טרייסי אמין, שנמכרה בתחילת החודש במכירה פומבית תמורת 2.2 מיליון ליש"ט, הושאלה למוזיאון הטייט מודרן בלונדון למשך עשר שנים והיא תוצג בו לציבור. מנהל מוזיאון הטייט, ניקולאס סרוטה, מסר כי הבעלים החדשים של היצירה, התעשיין הגרמני הרוזן כריסטיאן דורקהיים, הסכים להשאיל את העבודה למוזיאון לתקופה של "לפחות עשר שנים".

העבודה של אמין, שנוצרה ב-1998, מציגה מיטה סתורת מצעים, שעל הרצפה סביבה זרוקים בקבוקי וודקה ריקים, בדלי סיגריות וקונדומים. העבודה היתה מועמדת לפרס הטרנר היוקרתי המוענק לאמנים, ונרכשה תמורת 150 אלף ליש"ט בשנת 2000 על ידי האספן והגלריסט הלונדוני צ'רלס סאצ'י.

צילום: AP

הבעלים הטרי של היצירה, הרוזן דורקהיים, יליד 1944, שברשותו אחד האוספים המובילים של אמנות עכשווית בינלאומית, תיאר את העבודה כ"מטאפורה לחיים, שבהם הצרות מתחילות וההיגיון מת". ואילו סרוטה מהטייט אמר, "אני מאושר שהרוזן דורקהיים הסכים להשאיל לנו עבודה כה חשובה. אנו מצפים בכליון עיניים להציג אותה ולפתוח את האפשרות למבקרים לראות את העבודה שכבר קיבלה מעמד איקוני". מהמוזיאון נמסר כי המועד המדויק והמיקום שבו תוצג המיטה של אמין יוודעו בסתיו הקרוב.

בחודש שעבר אמרה אמין שהיא מקווה שהמיטה תמצא בסופו של דבר את מקומה במוזיאון, לאחר שנמכרה במכירה הפומבית. "הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות הוא שפטרון אמנות מדהים יקנה את זה ואז יתרום את זה למוזיאון", היא אמרה. מוזיאון הטייט מגדיר את "המיטה שלי" כ"פורטרט עצמי בלתי מתפשר ובלתי שגרתי שנותן מבט לחייה של האמנית אחרי פרידה טראומטית מבן זוג".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ