האמן הפלסטיני חאלד ג'ראר קיבל אישור יציאה מהארץ

האמן, תושב רמאללה, עוכב בעבר בגלל הוראות השב"כ ויציאתו משטחי הגדה נמנעה. הפעם הוא הצליח לצאת להלסינקי וקופנהגן שבהן מוצגות עבודותיו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

האמן הפלסטיני חאלד ג'ראר הצליח לקבל אישור יציאה ולעזוב את שטחי הגדה כדי להגיע לתערוכות בהן מוצגות עבודותיו בהלסינקי ובקופנהגן. ג'ראר עבר ביום שלישי את מעבר אלנבי בדרכו לירדן, והפעם לא עוכב.

באמצע יולי אמור היה ג'ראר, המתגורר ברמאללה, לנסוע לניו יורק לתערוכה שבה מוצגות עבודותיו בניו מיוזיאום, וללמד שם כיתת אמן, אבל כאשר הגיע למעבר אלנבי התברר לו כי ישנה "מניעה ביטחונית" שהושתה עליו מטעם שירות הביטחון הכללי והוא אינו יכול לעזוב את הגדה. לג'ראר נמסר כי האיסור תקף עד 5 באוגוסט.

ביום שני השבוע הוא אמור היה לטוס שוב, הפעם לפינלנד, שאליה הוזמן כחלק מתערוכה שבה מוצגות עבודותיו. בשבת בירר במינהלת התיאום והקישור בבית אל אם אכן פג תוקף איסור היציאה שלו, אולם שם אמרו לו שהאיסור הוארך עד 5 בספטמבר. עם זאת, בעקבות פניה של עיתון "הארץ" ענה שירות הביטחון הכללי כי אין כל מניעה שג'ראר יצא את שטחי הגדה וכי האיסור עליו בוטל. בינתיים ג'ראר החמיץ את המקום שלו על הטיסה לפינלנד שעליה אמור היה לעלות ביום שני השבוע, והוא נאלץ להמתין לטיסה חלופית. ביום שלישי הוא ניסה שוב לצאת לירדן דרך מעבר אלנבי, והפעם הצליח, לאחר שהאיסור אכן הוסר. הוא ממתין בינתיים בירדן עד שימצא לו מקום על טיסה.

חאלד ג'רארצילום: ערוץ היוטיוב AyyamGal

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ