שני ליטמן
שני ליטמן

האמן ארז ישראלי זכה בתחרות ליצירת עבודת קיר על בניין מרכז האמנות הבינלאומי Künstlerhaus Bethanien בברלין, לרגל חגיגות 40 שנה למרכז. עבודתו של ישראלי תיחשף באופן רשמי בימים הקרובים.

בתחרות השתתפו שבעה אמנים מאירופה, שהוזמנו על ידי אוצר המרכז, כריסטוף טנרט, להגיש הצעה ליצירת ציור קיר. ההצעה היתה אמורה להתייחס לעברו של הבניין, שהיה שייך לאחים היהודים פליקס וליאו ישראל, בעליו של מפעל לגופי תאורה שנסגר עם עליית הנאצים לשלטון בגרמניה ב-1933 (ואז גם ברח פליקס ישראל מגרמניה). עבודתו של ישראלי מתייחסת להיסטוריה של הבניין וגם להקשרים הגיאוגרפיים העכשוויים שלו.

עבודת הקיר של ארז ישראלי

"חיפשתי דרך לטפל בזיכרון העבר באופן שמנכיח אותו, אך לא בצורה ישירה ובאמצעים המקובלים בדרך כלל בטיפול בנושא זה. ביקשתי ליצור עבודה שתעסוק בעברו של הבניין בלי שהדבר ייתפש כמתריס או כפרובוקציה או שיהיה בה כדי לערער את חיי השכונה ותושביה", הסביר ישראלי.

ארז ישראלי נולד בבאר שבע ב-1974 וכיום מתגורר בתל אביב. הוא עוסק בפיסול, הדפס, ציור ומיצבי וידיאו. הוא בוגר מכללת בית ברל ובעל תואר שני מבצלאל. ישראלי הציג בתערוכות מוזיאליות רבות ועבודותיו נמצאות באוספים רבים ובהם אוסף מוזיאון ישראל ואוסף מוזיאון תל אביב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ