שני ליטמן
שני ליטמן

הזמרת מיילי סיירוס מצאה דרך חדשה להגדיל את נכסיה: מחר היא תציג בניו יורק לראשונה אוסף של אובייקטים אותם היא מגדירה כיצירות אמנות, והם מאוגדים תחת הכותרת "היפית מלוכלכת". ה"פסלים" הללו כוללים בין היתר ג'וינט שהודבק לוויברטור וצעצוע של אוגר.

יצירות הרדי מייד האקספרסיביות של סיירוס יוצגו תחילה בתצוגת האופנה של המעצב ג'רמי סקוט, ואחר כך יועברו לגלריה שבמשרדי המגזין "V" במנהטן. היצירות שלה, סיפרה סיירוס, נוצרו בתהליך עבודה ממושך שארך חודשיים וחצי. "היה לי אוסף של זבל אז במקום שזה יישאר זבל, הפכתי את זה למשהו שיעשה אותי מאושרת", הסבירה סיירוס. סיירוס השתמשה בחפצים שליקטה מחנויות רשת גדולות, שדות תעופה ואפילו ממעריצים, אותם הדביקה אלה לאלה. לדבריה, מדובר ב"חפצים סימבוליים, טקסיים. אני מרגישה שזה קצת עלוב להגיד אבל אני מרגישה שהאמנות שלי הפכה לסוג של מטאפורה, דוגמה לחיים שלי".

סיירוס, הסטייליסטית קרלין סרף דה דודזיל וסקוט. עמוד האינסטגרם של סיירוס

השנה האחרונה, סיפרה האמנית הטרייה, היתה הגרועה בחייה, ומתוכה היא גילתה את כוחה של האמנות. "שנאתי את 2014 כי כל מה שיכול היה להשתבש – השתבש. אושפזתי בבית חולים והכלב שלי מת... אז התחלתי לקחת כל מיני שטויות ולהשתמש בהן בצורה חיובית... אומרים שכסף לא יכול לעשות אותך מאושרת וזה לגמרי נכון, אבל כסף יכול לקנות כל מיני שטויות שאפשר להדביק לשטויות אחרות וזה יעשה אותך מאושרת".

מלבד הוויברטור המעשן וצעצוע האוגר, סיירוס משתמשת בדובוני צעצוע, מצלמות, כובעי מסיבות, מסכות, אננס ועוד חפצים. "אני מנסה שלכל פסל יהיה מאחוריו סיפור שמדבר אלי", הסבירה סיירוס. סיירוס טענה שהעידוד שזכתה לו מסקוט עזר לה להאמין שהיא יכולה להשיג את המטרה שלה בחיים, שהיא "לא למות כפופ־פופ סתומה סתומה".

"אני רק יושבת כל היום ומעשנת מריחואנה בכל מקרה, אז כדאי שאם כבר אשב ואעשן מריחואנה אז גם אעשה משהו, וככה זה נראה כשאני עושה משהו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ