גלריה גרוס בתל אביב תיסגר באוקטובר

נעמי שלו, שהקימה את הגלריה לפני 21 שנים: "אני מחזיקה אותה כלכלית וזה התחיל להיות כבד עלי". התערוכה האחרונה שמוצגת בימים אלה בגלריה היא של איל שחל, ילד אוטיסט בן 13

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני ליטמן
שני ליטמן

גלריה גרוס, השוכנת ברחוב בוגרשוב 86 צמוד לדיזנגוף סנטר, תיסגר ב-7 באוקטובר. נעמי שלו, שהקימה את הגלריה לפני 21 שנים, אמרה שהיא מתקשה להחזיק את הגלריה מבחינה כלכלית, והיא גם חשה שמיצתה את תחום האוצרות. "האמנים בגלריה שלי מעולם לא שילמו אגורה ואני מחזיקה אותה כלכלית וזה התחיל להיות כבד עלי. כבר כמה חודשים שאני מגלגלת בראש את רעיון הסגירה. זו היתה התלבטות מאוד גדולה. הגלריה מאוד יקרה לי, אז מצד אחד מיציתי ומצד שני אני מצטערת. ערבוב של תחושות".

שלו, שלמדה במחלקה לקרמיקה בבצלאל, הקימה את הגלריה בתחילה בתוך ויטרינות זכוכית בדיזנגוף סנטר, שם היתה ממוקמת ב-12 השנים הראשונות לפעילותה. "זו היתה בעצם הצגה ברחוב. זו היתה הרפתקה מאוד מרתקת. היה לי אז גם עיתון רחוב, והצגתי טקסטים לצד דימויים. באותו זמן גם הוצאנו פוסטר אמנות במשך כחמש שנים". במשכנה הנוכחי, ברחוב בוגרשוב, הגלריה שוכנת בתשע השנים האחרונות. לדברי שלו, הגלריה התמחתה בעניינים חברתיים ופמיניסטים והציגה תערוכות רבות של צילום ומיצבים. התערוכה האחרונה שמוצגת בימים אלה בגלריה היא של איל שחל, ילד אוטיסט בן 13, שמציג בגלריה ציורים וטקסטים. "אני עוד לא יודעת מה אעשה בשלב הבא", אמרה שלו.

נעמי שלוצילום: טלי שני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ