פרס מירון סימה לאמן ניר עברון

הפרס מוענק אחת לשנתיים, והפעם הוחלט להקדישו ליוצרים בתחום הצילום. עברון קיבל את הפרס על פרויקט הצילום "דרייפוס/מלייס", המבוסס על סרטו של ג'ורג' מלייס מ-1899, "פרשת דרייפוס"

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

האמן ניר עברון זכה בפרס לאמנות חזותית ע"ש מירון סימה לשנת 2015. הפרס מוענק אחת לשנתיים, והפעם הוחלט להקדישו ליוצרים בתחום הצילום. זו הפעם השלישית שבה מחולק הפרס, בגובה 20 אלף שקלים. בוועדת הפרס ישבו גל ונטורה, האמנית עילית אזולאי והאוצר ניסן פרז. עברון, יליד 1974, הוא בוגר המחלקה לצילום של בצלאל ובעל תואר שני מבית הספר לאמנות סלייד בלונדון. פרס מירון סימה מוענק לו על פרויקט הצילום "דרייפוס/מלייס", המבוסס על סרטו של ג'ורג' מלייס מ-1899, "פרשת דרייפוס".

לפי דברי ועדת הפרס, עברון "פירק את סרטו של מלייס לצילומי סטילס נפרדים, ובעבודה מורכבת עיבד כל אפיזודה ודחס אותה לצילום בודד מורכב. כך, כהיפוך למהלך ההיסטורי של המעבר מהצילום אל הרצף הקולנועי, יצר עברון צילומים מרובדים, הגובלים באבסטרקט וממירים את הנרטיב הקולנועי לדימויים בודדים, מסקרנים, ספק מופשטים ספק פיגורטיביים, הלוכדים בתוכם את העבר ההיסטורי והחזותי כרוח רפאים. יצירתו של עברון מעידה על יכולת עשייה מקורית, חדשנית ומורכבת, תוך חקירת המדיום הקולנועי בראשיתו. הוועדה התרשמה מהממד החזותי המאתגר בעבודתו, כמו מגישתו המחקרית והניסיונית המרחיבה את גבולות המדיום וגורמת להתבוננות מעמיקה וחשיבה מחודשת ביחס לדימוי ולשאלות אמנותיות עקרוניות הנוגעות למעמדו. ממד החדשנות, לצד גורם ההפתעה החזותי והגירוי האינטלקטואלי מעניקים ליצירה של ניר עברון עומק ועניין המאתגר את הצופה להעמיק בתוכן העבודה".

עבודה של ניר עברוןצילום: ניר עברון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ