אמן הפרפורמנס הרוסי פיוטר פבלנסקי חתך את אוזנו במסגרת מופע

האמן, שכבר מסמר את אשכיו ותפר את שפתיו בשם האמנות, ביקש להדגים כיצד הרשויות יכולות "לחתוך" אינדיבידואלים בלתי רצויים לחברה על ידי שימוש באבחונים פסיכיאטריים שמביאים לאשפוזם בכפייה

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שני ליטמן
שני ליטמן

אמן הפרפורמנס הרוסי פיוטר פבלנסקי, שכבר ביצע בעבר כמה מיצגי גוף מעוררי חלחלה, ביצע אתמול מופע נוסף במסגרתו חתך את תנוך אזנו באמצעות סכין מטבח, כשהוא יושב על גדר של מוסד פסיכיאטרי במוסקבה. למופע קרא פבלנסקי "Segregation" (הפרדה).

פבלנסקי, בן 30, ביקש למחות על השימוש בפסיכיאטריה במערכת הפוליטית ברוסיה. הוא ישב כשהוא עירום לחלוטין על חומת המרכז המדעי הממשלתי סרבסקי לפסיכיאטריה חברתית ופורנזית, מוסד שהיה מפורסם בתקופה הסובייטית בכך שהכריז על מתנגדי המשטר כסובלים ממחלות נפש. לאחר שחתך את אוזנו נלקח מהמקום על ידי כוחות המשטרה. פבלנסקי טען כי הוא ביקש להדגים כיצד הרשויות יכולות "לחתוך" אינדיבידואלים בלתי רצויים לחברה על ידי שימוש באבחונים פסיכיאטריים שמביאים לאשפוזם בכפייה בבתי חולים פסיכיאטריים.

בשנה שעברה התפרסם פבלנסקי לאחר שמיסמר את אשכיו לאבני הריצוף בכיכר האדומה במוסקבה. בקיץ 2012 הוא תפר את שפתיו ליד קתדרלת קאזאן בסן פטרסבורג במחאה על רדיפת המשטר הרוסי את בנות להקת פוסי ריוט.

פיוטר פבלנסקי בזמן המופעצילום: רויטרס

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ