הסמיתסוניאן מגייס תרומות בסך 1.5 מיליארד דולר

אחת המטרות של הגיוס היא הקמת מוזיאון לתרבות אפריקאית־אמריקאית בהשקעה של 250 מיליון דולר, שמתוכם כבר גויסו 162 מיליון. סעיפי הוצאה אחרים הם תוכניות חינוכיות בתחומים היסטוריה, מדע ותרבות ואמנות

רויטרס ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס ו"הארץ"

מכון סמיתסוניאן שבוושינגטון די־סי, שבו מאוגדים 19 מוזיאונים ומוסדות מחקר, פתח במסע גיוס תרומות הגדול בתולדותיו — 1.5 מיליארד דולר. מיליארד מתוך הסכום הזה כבר גויסו.

זהו קמפיין התרומות הראשון בתולדות הסמיתסוניאן, שנוסד ב–1846. לדברי מזכיר המכון ויין קלואו, 1.5 מיליארד דולר הם הסכום הגבוה ביותר שמוסד תרבות כלשהו קבע אי פעם כיעד לגיוס. הוא הוסיף, "אנחנו גאים בכך שהכניסה למוזיאונים שלנו היא חינם לכל תושבי ארצות הברית ופועלים כדי שזה יישאר כך".

תערוכה בסמיתסוניאןצילום: בלומברג

אחת המטרות של הגיוס היא הקמת מוזיאון לתרבות אפריקאית־אמריקאית בהשקעה של 250 מיליון דולר, שמתוכם כבר גויסו 162 מיליון. סעיפי הוצאה אחרים הם תוכניות חינוכיות בתחומים היסטוריה, מדע ותרבות ואמנות.

גיוס התרומות החל כבר ב–2011 בלי פרסום, ולאחר שגייסו מיליארד דולר, בין השאר מתורמים גדולים כמו ביל ומלינדה גייטס, דייוויד קוץ', חברת בואינג ואופרה וינפרי, החליט הסמיתסוניאן שנצבר די מומנטום לגיוס תרומות בסך כחצי מיליארד דולר מכלל הציבור עד 2017.

אחד ממארגני מסע הגיוס אמר ל"וושינגטון פוסט" כי יש חשיבות גדולה לתרומות הפרטיות מכיוון שהתמיכה הציבורית אמנם נדיבה אבל אינה מדביקה את העלייה בהוצאות. ב–2014 היא הסתכמה ב805  מיליון דולר — 60% מהתקציב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ