האמנית אנג'לה קליין מונתה לראש המחלקה לאמנות במדרשה ללימודי אמנות של מכללת בית ברל

קליין, 39, מלמדת במדרשה מאז שנת 2002 ושימשה בה כראש מדור פיסול, דיקאנית הסטודנטים וראש התוכנית למצוינות

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן

האמנית אנג'לה קליין תעמוד מעתה בראש המחלקה לאמנות במדרשה ללימודי אמנות של מכללת בית ברל. קליין נולדה בישראל ב-1975, והיא בוגרת תואר ראשון במדרשה לאמנות ותואר שני מאוניברסיטת חיפה. מאז שנת 2002 היא מלמדת במדרשה לאמנות ושימשה בה כראש מדור פיסול, דיקאנית הסטודנטים וראש התוכנית למצוינות.

ראש המחלקה לאמנות הוא תפקיד חדש במדרשה, וקליין החלה למלא אותו ב-1 באוקטובר. "ברמה האישית זה מאוד שימח וריגש אותי שביקשו ממני לקחת על עצמי את התפקיד, כי אני חושבת שזאת באמת הזדמנות להתעסק בצורה יותר ממוקדת בתחום שמבחינתי הוא אחת הלבנים הכי מרכזיות ומשמעויות שהמוסד נשען עליהן – המחלקה לאמנות", אמרה קליין. "אחד הדברים היפים במדרשה הוא שגם תחומים אחרים מכוונים ללימודי אמנות. זה דבר שהוא לא מובן מאליו וכמעט שלא קיים במקומות אחרים. אני מקווה שאעמוד באתגר".

דימוי מאת אנג'לה קליין, 2010צילום: ללא קרדיט

לדבריה, בתפקיד החדש היא מתכוונת "לבחון כיצד לימודי האמנות במדרשה ממשיכים במסורת של העלאת שאלות לגבי פעולת האמנות ויצירת האמנות בתקופה שאנו חיים בה, דרך תוכנית לימודים רלוונטית ועדכנית לתקופתנו ובאמצעות מפגש ודיאלוג עם מיטב האמנים הישראלים הפועלים כיום.

"נכון בעיני לשמר ולהמשיך לטפח את האווירה הקולגיאלית בין מרצים, אמנים וסטודנטים צעירים במדרשה, שתמיד איפשרה דיאלוג משמעותי לאמנים צעירים בתחילת דרכם. דוגמה לכך היא היוזמה לפתוח את שנת הלימודים בתערוכה משותפת למרצים ולסטודנטים בשלוש הגלריות במתחם המדרשה".

קליין תעבוד לצדו של הדיקאן החדש של המדרשה, גבי קלזמר, שייכנס לתפקידו בינואר 2015.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ