יותר מ–70 אמנים ישתתפו בתערוכה שתציין עשר שנים למותו של דודו גבע

כל אחד ממשתתפי התערוכה יציג בה עבודה חדשה שיצר במיוחד לאירוע – איור, קריקטורה או קומיקס – ושבמרכזה יעמוד אחד הגיבורים שכיכבו ביצירותיו של גבע לאורך השנים

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

יותר מ–70 אמנים ישתתפו בתערוכה "עדיין אופטימיים", שתיפתח בפברואר הקרוב בגלריה לאמנות של המכון הטכנולוגי חולון ותציין עשר שנים למותו של דודו גבע. כל אחד ממשתתפי התערוכה יציג בה עבודה חדשה שיצר במיוחד לאירוע – איור, קריקטורה או קומיקס – ושבמרכזה יעמוד אחד הגיבורים שכיכבו ביצירותיו של גבע לאורך השנים.

"על כל אמן לבחור גיבור של דודו גבע, וליצור עד שלושה עמודי קומיקס (ניתן גם ליצור עמוד, קריקטורה, או איור בודד) המתייחסים אליה, בוחנים אותה, ממשיכים את דרכה, או דווקא מראים אותה באופן אחר ובדרך שונה", כתב אוצר התערוכה, המאייר ויוצר הקומיקס צחי פרבר, בפנייה שהעביר אל המשתתפים.

שורה של יוצרים בולטים נענו לאתגר, וביניהם חנוך פיבן שהכין דיוקן של גבע ובו ברווז מתפקד כאישון של אחת מעיניו, איתי רייכרט שלקח את הברווז הצהוב של גבע ויצק לתוכו המון איורים בסגנונו של גבע, אסף חנוכה שיצר קומיקס על איך הפסיק לאהוב גיבורי על והתחיל לאהוב את דודו גבע, ויזהר כהן שיצר איור ובו יוסף הפקיד נכנס לנעליו של יוסף התנ"כי ומושלך כמוהו לבור.

דודו גבע. מעורר השראהצילום: חיים טרגן

עוד ישתתפו בתערוכה דני קרמן, יאיר גרבוז, אורה איתן, יוסי אבולעפיה, מישל קישקה, נעם נדב, גיל אלקבץ, איציק רנרט, זאב אנגלמאיר, תמיר שפר, אורי פינק, מיכל בוננו, נעמה בנזימן, מרב סלומון, ליאורה גרוסמן, דוד פולונסקי ואחרים.

במקום קטלוג שילווה את התערוכה חברו המארגנים אל הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר ויוציאו לאור ספר בן 128 עמודים שיכיל עבודות מן התערוכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ